reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6

iPhone 6’yı uzaydan yeryüzüne fırlattılar! [Video]

iPhone 6, 30 bin metre yükseklikten düşse sizce ne olur? Armor Gear firması, geliştirdiği iPhone 6 kılıfının sağlamlığını gözler önüne sermek adına iPhone 6’yı uzaya gönderip yaklaşık 30 bin metre yükseklikten aşağı fırlattı.

İki adet GoPro aksiyon kamerasının kaydettiği görüntülerde hava balonuna bağlı iPhone 6, 30 bin irtifaya ve -61 santigrat derece sıcaklığa ulaştı. GoPro kameralara bir adet GPS bulucusunun eşlik ettiği test, yaklaşık 3 saatlik bir sürede tamamlandı. Saatte 112 kilometrelik rüzgar şiddetine dayanan askeri sınıf korumaya sahip olan iPhone 6 kılıfı, tüm zorlu koşulların üstesinden gelmeyi başardı. iPhone 6’nın uçuş videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone 6’yı uzaydan yeryüzüne fırlattılar! [Video]” için 6 cevap

 1. subaschi dedi ki:

  millet nelerle uğraşıyor…

 2. Fuat Hakioğlu dedi ki:

  iPhone u serbest bırakmamışlar bağlı olarak düşmüş yeryüzüne. bence manasız olmuş bununla ancak soğuğa dayanıklılık testi yapılır ki bunun için uzay yerine kutuplara gitse daha mantıklı olurmuş.

 3. Ceren dedi ki:

  saçma olmuş destek olmadan atmaları lazım dı ki anca Olsun

 4. Enis Necipoğlu dedi ki:

  Aynen öyle.Bağlı olduğu aparatın yüzeyi sürtünmeyi arttırarak inişi hafifletmiş görünüyor.

 5. adam dedi ki:

  Hava direnci nedeniyle zaten bir süre sonra limit hıza ulaşacağı için 1000 mt den düşmesiyle 30 bin den düşmesi arasında pek farketmez. Şova yönelik hareketler bunlar 🙂

 6. schahin dedi ki:

  Hayatimiz eksi 61 derecelerle geciyoya iyi oldu dayandigini ogrendigimiz