reklamı kapat

POPÜLER

McLaren, Le Mans zaferinin yıl dönümünü yeni otomobille kutluyor

1995 yılında McLaren F1 ile Le mans 24 saat yarışlarında zafere adını yazdıran McLaren, bu zaferden tam 20 yıl sonra  McLaren F1’in ruhunu taşıyan yeni otomobilini tanıttı.

McLaren 650S Le Mans adlı model, keskin çizgileriyle McLaren F1‘in devamı gibi görünüyor. 641 beygirlik 3,8 litrelik V8 motordan gücünü alan otomobil, saatte maksimum 333 kilometre hıza ulaşabiliyor. 100 kilometre hıza ise çıkabilmesi için ise yalnızca 3 saniye yeterli oluyor.

mclaren2

Ön tarafında 20 inç, arkada ise 19 inç boyutlarında tekerleklere sahip olan otomobilin fren balatalarında McLaren F1’in ikonik rengi olan turuncu renk tercih edilmiş. Ayrıca yine kapılarda yer alan keskin hatlar da Le Mans zaferini göğüsleyen McLaren F1 ile büyük oranda benzerlik gösteriyor. Arka ve ön kısımlarında karbon fiber malzemeye yer verilen modelin metalik gri rengi göze oldukça hoş görünüyor. Otomobilin iç kısmında ise siyah rengin ağırlıkta olduğu deri koltuklar kullanılıyor. İçeride yine turuncu renklerin yer alması ise dikkat çeken diğer noktalardan biri.

image

Yılın ortalarına doğru piyasaya sürüleceği ve yalnızca 50 adet üretileceği belirtilen McLaren 650S Le Mans modelinin 370 bin dolara satılacağı söyleniyor.