reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 7 ve Galaxy Note7 hız testinde karşı karşıya [Video]

iPhone 7‘nin yapılan ilk testlerinde cihazın tüm MacBook Air modellerine göre daha hızlı olduğu ortaya çıkmıştı. Bu sonuç gayet iddialı ama bir bilgisayarla telefonu karşı karşıya getirmek pek doğru sonuçlar doğurmadığı da bir gerçek. En büyük rakibi olan Galaxy Note7 ile hız testine tabi tutulan iPhone 7, akıllı telefonlar arasında performans alanında ne kadar iyi olduğunu gösteriyor.

Öncelikle cihazların özellikleriyle ilgili kısa bir hatırlatma yapmakta fayda var. Samsung Galaxy Note7’de 2560×1440 piksel çözünürlüğünde 5,7 inçlik ekran bulunuyor. iPhone 7’nin 4,7 inçlik ekranında ise 1334×750 piksel çözünürlüğünde ekrana yer veriliyor. Videodaki Samsung Galaxy Note7’de dört çekirdekli Snapdragon 820 işlemci bulunurken iPhone 7 ise dört çekirdekli A10 işlemciden güç alıyor. Son olarak Galaxy Note7’de 4 GB, iPhone 7’de ise 2 GB RAM bulunuyor.

Yapılan testte uygulamalar belirli bir düzende peşi sıra açılıyor ve tur tamamlandığında zamanlar kaydediliyor. Testte iPhone 7’nin 14 uygulamayı da hafızasında tutarak hızlıca açtığı ve Samsung Galaxy Note7‘ye tur bindirdiği görülürken Galaxy Note7‘nin bazı uygulamaları yeniden başlatması dikkat çekiyor. Sonuç olaraksa iPhone 7’nin uygulama açılış hızı olarak Galaxy Note7’ye fark attığı görülüyor. Karşılaştırma videosuna haberin girişinden göz atabilirsiniz.