reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 7

iPhone 7’nin benchmark puanı tüm telefonların ötesinde

iPhone 7’nin tanıtılmasına çok kısa bir süre kaldı ve artık cihazın neredeyse tüm özellikleri açığa çıkmış durumda. Son olarak Geekbench’te görünen cihaz, aldığı puanla performans konusunda ne kadar iddialı olduğunu ortaya koyuyor. 

Geekbench’te ortaya çıkan iPhone’un iPhone 7 olduğu düşünülüyor. Zira iPhone 7’de 2 GB ve iPhone 7 Plus’ta 3 GB RAM bulunacağı söyleniyordu ve söz konusu cihazın 2 GB versiyonu olduğu görülüyor. Cihazın tek çekirdekte 3.379 ve çok çekirdekte 5.495 puana ulaştığı dikkat çekiyor. Örnek vermek gerekirse aynı testte iPhone 6s tek çekirdekte 2.400 ve çok çekirdekte 4.000 civarı rakamlara ulaşabiliyor.

Şu an piyasada mevcut olan en güçlü iOS cihaz iPad Pro 12,9 bile tek çekirdekte 3.000 seviyesini görürken çok çekirdekte 4.800 gibi bir puana ulaşabiliyor. Bu da iPhone 7’nin gerçek anlamda bir canavar olacağını gösteriyor. Tabii cihaz henüz piyasaya sürülmediği ve hatta tanıtılmadığı için puanların gerçek olduğunu onaylamak mümkün değil. Ancak yeni nesil A10 işlemcinin kullanıldığı telefonun bu puanlara ulaşmasının şaşırtmayacağını da söylemek gerekiyor.

İLGİLİ HABERLER