reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8’i bekleyenlere sevindirici açıklama

Bugün ortaya çıkan bir haber iPhone 8’i satın almayı düşününleri mutlu edeceğe benziyor. Nisan ayının son haftasında KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 8’in piyasaya çıkış tarihinin daha önceki modellerde olduğu gibi eylül ayında olacağını belirtmişti.

Japon internet sayfası Mac Otakara, ise telefonun çıkış tarihinin gecikebileceğini ifade etmişti. OLED ekranla geleceği konuşulan iPhone 8’in ciddi arz sıkıntısıyla karşı karşıya kalacağını belirten kaynak, telefonun bu yılın son çeyreğinde veya en geç önümüzdeki yılın başında satışa sunulacağını dile getirmişti. Yeni gelen haberler ise bu haberin doğru olmadığını söylüyor. Economic Daily News’un aktardığı habere göre telefonla ilgili herhangi bir gecikme yaşanmayacak ve iPhone 8, eylül ayında yurt dışındaki belli ülkelerde satışa sunulacak.

iPhone’ların parçalarını üreten Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), SLP, Zhen Ding Technology, Kinsus Interconnect Technology ve Simplo Technology telefonda kullanılacak parçaların üretimine önümüzdeki ay başlanacağını ifade ediyor. A11 Fusion işlemcilerin üretiminden sorumlu olacağı belirtilen TSMC’nin A11 işlemcilerin üretimine önümüzdeki ay başlayacağı, işlemcilerin Apple’a sevkiyatının ise temmuz ayının ikinci yarısını bulacağını belirtiyor. Apple’ın teknik zorlukların üstesinden gelebilirse Touch ID parmak izi sensörüne ana ekrana entegre edileceği konuşuluyor. Kenardan kenara OLED ekranıyla neredeyse çerçevesiz bir tasarıma sahip olacacağı dile getirilen telefonun boyut açısından iPhone 7 ile aynı olacağı, ekran boyutunun ise 5,8 inçi bulabileceği dile getiriliyor. iPhone 8’in Amerika’daki satış fiyatının 1.000 dolardan daha fazla olması bekleniyor.