reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 9 hakkında ilk iddialar ortaya çıktı

Yok artık dediğinizi duyar gibiyiz. Evet, henüz iPhone 8 görücüye çıkmamışken şimdi de önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek iPhone modeli hakkında iddialar gelmeye başladı.

Aktarılan iddialara göre iPhone 9 iki farklı ekran seçeneğiyle kullanıcıların beğenisine sunulacak. iPhone 8 için 5,8 inçlik OLED ekranın yer alacağını belirten kaynaklar iPhone 9’da 5,28 inç ve 6,46 inç olmak üzere iki farklı ekran seçeneğinin kullanılacağını söylüyor. Bilindiği üzere Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın ekranlarında sırasıyla 4,7 inç ve 5,5 inç ekran boyutunu tercih etmişti. Apple’ın iPhone 9’un ekran çözünürlüğünde ne gibi yeniliklere imza atacağı ise henüz bilinmiyor. Apple’ın A12 işlemcisinden güç almasını beklediğimiz telefonun tanıtım tarihine bir yıldan fazla bir süre olduğu için detayları ne yazik ki bunlarla sınırlı.

İlk olarak Apple Watch ile OLED kullanımına başlayan Apple, bu cihazla birlikte aslında gelecek yıllarda geliştireceği cihazlarda OLED panel kullanabileceğinin sinyallerini vermişti. Bu yıl 3 farklı iPhone modelinin tanıtılacağı fakat bu modeller arasında yalnızca iPhone 8’de OLED ekranın kullanılacağı söyleniyor. Samsung’un OLED paneller için Apple’la anlaşma sağladığı ve önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek modelin ekranı için Apple’a 180 milyondan fazla OLED panel tedarik edeceği söyleniyor. 2018 yılının eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz iPhone 9 hakkında yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.