reklamı kapat

POPÜLER

iPhone benzeri HTC One A9’a Apple benzeri reklam filmi [Video]

HTC’nin orta segment akıllı telefonlarının amiral gemisi modeli olarak tanıtılan One A9, kısa süre önce piyasaya çıktı. Bir süredir yeni telefonunun tasarımının iPhone’a benzediğine yönelik eleştirilere maruz kalan HTC, One A9 için çektiği George Orwell‘in 1984 kitabı temalı yeni reklamıyla yeni bir tartışmanın başlangıcı olacağa benziyor.

htc-iphone
iPhone 6 Plus ve HTC One A9 yan yana

Tek tipleşmeye karşı yeni, renkli, farklı bir akıllı telefon sunduğu mesajını verdiği reklamında HTC’nin One A9‘unu kullanan “isyankar” bir gencin, akıllı telefonun farklı özelliklerini gösteren sahneler boyunca koştuğunu izliyoruz. Gencin beyaz “elmaları” tekmeleyerek yoluna devam ettiği sahne özellikle ilgi çekecek gibi görünüyor.

George Orwell’in totaliter bir yönetimi anlattığı distopik romanı 1984‘ün temasına sahip bir reklam filmi deyince aslında akıllara ilk olarak Apple geliyor. Şirket, yeni Macintosh’larını tanıttığı 1980’lerdeki reklamında IBM’i kastederek tek tipleşmeye karşı çıktığı ve yeni ve farklı bir ürünle kullanıcılara daha iyi bir alternatif sunduğunu ifade ediyordu. HTC’nin, çok bilinen bu reklamın temasını One A9 için tercih etmesi ironik. HTC One A9 reklamını yukarıdan, “ilham aldığı” Apple’ın reklamını ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone benzeri HTC One A9’a Apple benzeri reklam filmi [Video]” için 3 cevap

 1. Burak Ünver dedi ki:

  Bir telefon reklamı en kötü bu kadar olabilir.

 2. Andre Marksyan dedi ki:

  Kesinlikle katılıyorum.
  Özgün, konuşulacak, vizyonu yüksek bir reklam kararı aldıysan, reklamın kurumsal kimliğinide buna göre tasarladıysan, başrolünde ki çocuğun yanına “13 MP Camera,” ibaresini koymamalısın. Bu ne teknoloji marketi reklamı gibi? İşte bu yüzden Apple olamıyorlar. Hep bir eksikleri var Android üreticilerinin. Tıpkı Windows üreticilerinin olduğu gibi. İnsanlara bir türlü kendilerini kaliteli ürün aldığı hissiyatını yaşatamıyorlar. Aluminyum ile olmuyor işte. Apple bunu gösterdi. Elmaları tekmeletmeleride cabası. Apple’ın bu kadar sert bir hamle yaptığını görmedim diğer üreticilere karşı. HTC’nin sonu Blackberry.

 3. Burak Ünver dedi ki:

  Aynen öyle ama piyasadaki fanboylar bunların farkındalar ve kabul etmiyorlar HTC fanboyları ve sony fanboyları piyasada bayağı çok ben LG Kullanıyorum şahsen fakat eski bir apple kullanıcısı olarak şunu söyleyeyim Apple o cihazların fiyatını kuruşu kuruşuna hakediyor sadece kullanabilmek marifet jb yapıp neler neler yapılıyor o iphoneyle fakat millet sadece hava için kullanıyor müzik atamıyor telefonu kötülüyor azcık bilgisi olsa müzik atma değil müzik yapar o cihazda 🙂