reklamı kapat

POPÜLER

HTC’nin yeni telefonu RAW formatında fotoğraf çekebilecek

HTC, gelecek nesil telefonunun kamera özelliklerine vurgu yapan bir teaser yayınladı. Çin’in Twitter benzeri sosyal ağı Weibo’da paylaştığı teaser, oldukça kaliteli kamera özelliklerine işaret ediyor.

Buna göre gelecek nesil HTC telefonun kamerası RAW formatta fotoğraf çekebilecek. 13 megapiksellik kamera aynı zamanda optik görüntü sabitleme özelliğine de sahip. Şimdilik hakkında daha fazla bilgi bulunmayan telefonun HTC One A9’a yakın özelliklere sahip olması çok muhtemel. HTC’nin tam da şu anda One A9 benzeri One X9 adında yeni bir telefon hazırlığında olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla teaser’da bahsedilen özellikler HTC One X9’a diyebiliriz.

Geçtiğimiz ay TENAA’dan onayı alan, bir süre önce fotoğrafları da sızan HTC One X9, 5,5 inç boyutunda Full HD ekran, 2,2 GHz saat hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci, 2 GB RAM ve 3.000 mAh pil gibi özelliklere sahip. HTC’nin henüz kendisi için olmasa da kamerası için teaser yayınladığına bakarsak, telefonu çok yakında resmi olarak tanıtacağını söyleyebiliriz.

70a9c7c0jw1ez07tpfq74j20p014pjvl

YORUMLAR