reklamı kapat

POPÜLER

Şimdi de HTC One X9 iddiaları

One M9’la satış fiyaskosu yaşayan, One A9‘la ise yoğun tasarım eleştirilerine maruz kalan HTC, maceraya kaldığı yerden devam ediyor. A ve M harflerinden umduğunu bulamayan Tayvanlı şirketin yeni kozu X!

One X9 adını taşıyan telefon orta-üst seviye sayılabilecek özelliklere ve bu kez “farklı” bir tasarım anlayışına sahip. Çin’in sertifikasyon kurumu TENAA‘da ortaya çıkan bilgiler hem özellikleri hem de tasarımı gözler önüne seriyor. Yayınlanan görsellere bakınca, telefonun One A9 ve M9’dan büyük değişimlerle geldiği görülüyor. Bunlar arasında çift BoomSound hoparlör ve çıkıntılı bir panel üzerine konumlanan kamera var. One X9’un ön yüzünde fiziksel bir tuşun olmayışı da önemli bir detay.

Teknik özelliklere gelecek olursak HTC One X9 çoğu orta-üst seviye telefonla aynı özellikleri paylaşıyor. 5,5 inç boyutunda Full HD ekran, 2,2 GHz saat hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci, 2 GB RAM, 3.000 mAh pil ve 13 MP arka kamera bunlardan bazıları. Android 6.0 Marshmallow ile gelmesi beklenen HTC One X9’un bu yıl bitmeden piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER