reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE 4

iPhone SE 4 modeli için tasarım tam olarak böyle olabilir

 - Güncelleme: 27 Mart 2024 16:56

Uzun zamandır gündemde olan iPhone SE 4 modeli bugün bir kez daha ses getirdi. Telefon için bu sefer tasarım karşımızda.

91Mobiles’ın elde ettiği CAD dosyaları eğer gerçekse uzun zamandır gündeme olan iPhone SE 4 için tasarım yukarıdaki gibi olabilir, telefon buna göre eşit kalınlıktaki çerçeveleri, bir ekran çentiğini ve tek bir arka kamerayı harmanlayabilir. Apple’ın tedarik zinciri üzerinden elde edilen son bilgilere göre 2025 ortasında resmi olarak lanse edileceği ve satışa sunulacağı düşünülen iPhone SE 4, direkt olarak iPhone 13’te de kullanılan 60 Hz’lik bir OLED ekran üzerine kurulabilir. Uzunca bir süre iPhone XR gövdesiyle hazırlanıyor bilgisi verilen telefon, bir ara iptal edildi ya da çok ciddi şekilde ertelendi denilmişti. Daha sonra ise sağlam kaynaklar tarafından cihazın yeniden masaya getirildiği söylenmişti. Son aşamada geliştirme çalışmaları devam eden telefon, geçtiğimiz yıl içinde çıkan bazı iddialara göre direkt olarak modifiye edilmiş iPhone 14 gövdesini temel alabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Touch ID taşımayacak telefon, USB-C portuna sahip olacak ve henüz kesin değil ancak bazı iddialara göre iPhone 15 Pro ile 15 Pro Max’teki eylem düğmesini de beraberinde getirecek. Arkasında tek bir 48 megapiksel geniş açı kameranın olacağı iddia edilen fiyat-performansı odaklı bu merak edilen iPhone, sorunlar nedeniyle Apple imzalı ilk 5G modem ile gibi görünmüyor.

iPhone SE 4 detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display