reklamı kapat

POPÜLER

İris okuyuculu iPhone’lar ufukta göründü

Samsung Galaxy Note 7’de gözün taranarak telefonun kilit ekranının açılmasını sağlayan iris okuyucunun yer alacağı bir süredir biliniyor. Hatta geçen günlerde bu teknolojinin nasıl çalıştığını gösteren bir video da yayınlanmıştı. Ortaya çıkan yeni bir bilgiye göre Samsung, iris okuyuculu akıllı telefon üretimi konusunda tek olmayacak ve Apple da söz konusu teknolojiye geçiş yapacak.

Digitimes’ın haberine göre Apple, iris okuyucuyu telefonlarında sunmanın planlarını yapıyor. Ancak bu teknolojiyi görebilmemiz için bir süre daha beklememiz gerekecek. Zira söylenenlere göre iris okuyuculu iPhone 2018 yılında karşımıza çıkacak.

Galaxy Note 7’nin yayınlanan videosunda iris okuyucunun birçok kısıtlamasının olması dikkat çekmişti. Düşük ışıklı ortamlarda, gözlükle veya lens kullanımında verimli çalışamayan teknoloji, uygun koşullarda gayet hızlı bir şekilde telefona erişim sağlıyordu. Apple eğer gerçekten bu teknolojiyi kullanmaya niyetliyse bu gibi sorunların üstesinden gelmesi kendi yararına olacak. Tabii şimdilik bu söylenenler bir iddia ve Apple’ın bu teknolojiyi kullanıp kullanmayacağını zaman gösterecek.

YORUMLAR