reklamı kapat

POPÜLER

İşleri erteleme alışkanlığına son veren uygulama: Time

Gün içinde yapmanız gereken işleri düşündükçe bunalıyor, nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz? İki genç tarafından geliştirilen Time isimli uygulama halletmeniz gereken tüm işleri bitirmenize yardımcı olmak üzere geliştirildi.

Oldukça basit bir isme sahip olan Time (Zaman), 17 yaşındaki Shaan Singh ve 15 yaşındaki Erik Vanderplas tarafından hayata geçirildi. iPhone için kullanıma sunulan bu uygulama başlangıçta bir gün için yapacağınız tüm işleri listelemenizi sağlıyor. Böylece öncelikle halletmeniz gereken her şeyi bir arada görüyorsunuz. Ardından oturup hangi işin tahminen ne kadar süreceğine karar veriyorsunuz. Böylece bir günde hepsini halletmeniz mümkün mü, değil mi ortaya çıkıyor. Mümkün olduğuna karar verdiğinizde listedeki işleri birer birer halletmeye başlıyorsunuz. Her görev için belirlenen süre dolduğunda uygulama sizi uyarıyor. Böylece programın dışına çıktığınızı fark ediyor ve hızla kendinizi toparlama fırsatı elde ediyorsunuz.

Oldukça basit bir fikir olan bu uygulama kullanıcılarının işlerini daha düzenli ve etkili biçimde halletmesine yardımcı oluyor. Yapacağınız tüm işleri düşünüp, nasıl halledeceğim diye düşünerek zaman kaybetmek yerine her şeyi birer birer hallediyorsunuz. Üstelik uygulama verimliliği artırmak adına çeşitli önerilerde de bulunuyor.

Apple Watch‘a uyumlu hale getirilme çalışmaları devam eden Time’a sahip olmak için 3,49 TL ödemek yeterli oluyor.