reklamı kapat

POPÜLER

JavaFX Mobile ile mobil dünya güçleniyor

Sun Microsystems, Java uygulamaları geliştiren şirket ve yazılım geliştiricilerin daha güçlü çözümler üretmelerine olanak tanıyan JavaFX Mobile platformu, Sony Ericsson, LG Electronics, Orange, Sprint, Cynergy ve MobiTV gibi sektör lideri cep telefonu üreticileri, servis sağlayıcılar ve bağımsız yazılım tedarikçilerinin desteğini arkasına alarak, zengin içerik için dünyanın en kapsamlı mobil platformunu sunuyor.

ÇOK DAHA GÜÇLÜ
JavaFX Mobile, cep telefonlarındaki grafik ve animasyonlar gibi kullanıcı arayüzü bileşenlerini kullanan bir yazılım katmanı. Akıllı telefonlar da dahil olmak üzere farklı mobil cihazlara zengin içerik ve servisler getiren Java FX, cihaz platformları arasında içerik, medya ve veriyi kesintisiz biçimde bütünleştiren kapsamlı uygulamalar yaratılmasına olanak tanıyor. Sun Microsystems JavaFX Mobile ile mobil iletişim sektörünün en yaygın ve güçlü platformu olan Java ME’ye çok daha etkili bir ifade gücü getiriyor.

JAVA FARKIYLA
Küresel cep telefonu operatörleri ve cihaz üreticileri tarafından desteklenen, 2,6 milyarın üzerinde cep telefonunda ve 6,5 milyon yazılım geliştirici tarafından kullanılan Java, sektörün en güçlü platformlarının başında geliyor. Tutarlı bir Java ME platform uygulaması üzerine kurulan JavaFX Mobile, şirketlerin Java platformu üzerindeki mevcut yatırımlarını genişletmelerini ve kapsamlı mobil içerik yaratmalarını sağlıyor. Geliştiriciler JavaFX Mobile’ı kullanarak mevcut Java ME mobil uygulamalarını, oyun ve çözümlerini anlamlı özellik ve işlevselliklerle geliştirebiliyorlar. JavaFX teknolojisi geliştiricilere, Java ME’nin gelişmiş ve kanıtlanmış güvenlik modeli ve adres defteri, bluetooth, kamera, lokasyon servisleri gibi telefona özgü özelliklere erişme olanağı da tanıyor.

ONLINE KAYNAK
JavaFX platformu, masaüstü, tarayıcı ve mobil alan arasında zengin internet içeriği yaratmak için birleşik geliştirme ve yayılım sunan tek platform olma özelliğini taşıyor. JavaFX, sadece fakat etkili bir scripting dili ile mobil ve masaüstü uygulamaları için yüksek kapasiteli ses ve video, zengin metin, vektör grafikleri, animasyon ve web servisleri sunulmasına olanak tanıyor. Geliştiricilerin ve teknik tasarımcıların bu uygulamaları yaratmaya hızla başlayabilmeleri için güncel örnekler, notlar, makaleler gibi birçok dokümana www.javafx.com adresinden ulaşılabiliyor.

SEKTÖR DESTEĞİ

Sony Ericsson, LG Electronics, Orange, Sprint, Cynergy ve MobiTV gibi mobil iletişim sektöründe dünya çapında adını duyurmuş birçok cep telefonu üreticisi, servis sağlayıcı ve bağımsız yazılım tedarikçisi JavaFX Mobile ile yenilikçi uygulama ve servisler geliştirmek üzere Sun’la işbirliği gerçekleştirdiklerini açıkladı. JavaFX Mobile, mobil iletişim sektöründeki şirketlerin pazara hızlı ve kolay biçimde yeni ve yenilikçi ürünler sunmalarına yardımcı oluyor. Servis sağlayıcılar kullanıcı başına ortalama geliri yükseltmekte ve son kullanıcı memnuniyetini artırmakta kritik öneme sahip anlamlı içerik ve servisler yaratmak için JavaFX Mobile’dan yararlanabiliyorlar. Cihaz üreticileri JavaFX Mobile ile cihazlarını farklılaştırmak için daha zengin, daha kapsamlı uygulamalar sunabiliyor. Bağımsız yazılım tedarikçileri de içeriklerini geniş bir kablosuz cihaz yelpazesi içinde yaygınlaştırmak için Java platformunun yaygınlığından yararlanabiliyorlar.

İLGİLİ HABERLER