reklamı kapat

POPÜLER

JVC’nin hibridi GC-PX10, hem fotoğrafta hem videoda iddialı

JVC, yaptığı duyuruyla hem yüksek kaliteli fotoğraflar çekebilen hem de Full HD video kaydı yapabilen yeni makinesi GC-PX10‘i tanıttı. Gerçek hibrid olarak tanımlanan makine, ilk olarak JVC’nin üç boyutlu kameralarında kullanılan FALCONBIRD görüntü işlemcisini kullanıyor.
JVC GC-PX10
GC-PX10, 12 megapiksel çözünürlükte fotoğraflar çekebiliyor ve 1920×1080/60p video kaydı yapabiliyor. Saniyede 60 kare fotoğraf çekebilen cihaz, yüksek kaliteli yavaş çekim modunda da (bu moddaki görüntünün çözünürlüğü 640×480 piksel) saniyede 300 kare hızla video kaydediyor. Bu mod kesintisiz olarak iki saat boyunca kullanılabiliyor. Makine, detaylı ve zengin görüntüler için de 36 Mbps kalitesinde progresif video kaydı kullanıyor. Video kaydı esnasında, kaydı hiç aksatmadan 8,3 megapiksellik ekran görüntüleri de alabiliyor.
JVC GC-PX10
JVC GC-PX10, Konica Minolta’nın HD lensini kullanıyor ve bu lens 10x optik zoom’u destekiyor. Makine üzerinde, büyüklüğü 1/2,3 inç olan arka aydınlatmalı bir CMOS sensör bulunuyor. 32 GB dahili hafızası bulunan hibrid JVC’nin SDXC/SDHC hafıza kartlarıyla uyumlu bir SD kart yuvası da bulunuyor. Sağa sola dönebilen, eğilebilen 3 inç büyüklüğünde dokunmatik ekrana ve HDMI çıkışına da kasasında yer veren makine bu ay içinde Amerika’da 900 dolardan satışa çıkıyor.
JVC GC-PX10