reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo IdeaPad U300s Türkiye’yi ultrabook ile tanıştırıyor

Bugün 6 Ekim, Lenovo Thinkpad’lerin 19’uncu yaşgünü. Ama bizim haberimiz yeni bir ThinkPad bilgisayar haberi değil, yeni bir IdeaPad. Lenovo’nun ultrabook’u IdeaPad U300s, 1,32 kg’lık ağırlığıyla ultra hafif ve ince bir cihaz.

Lenovo IdeaPad U300s, 13 inçlik LED ekrana sahip. İnceliği 14,9 mm ağırlığı ise 1,32 kg olan bilgisayar taşınabilirlik, performans, güvenlik ve pil ömrü konusunda iddialı bir model. Her zaman kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap veren ve onları heyecanlandıran ürünler ortaya koyan şirket, geride bıraktığımız çeyreği yüzde 12’lik pazar payıyla üçüncü olarak tamamlamış. Sıradaki hedef ise dünya ikinciliği. Yani şu an için dünyanın en büyük 3’üncü kişisel bilgisayar üreticisi konumunda olan şirket, yeni U300s modelinde farklı teknolojiler kullanmayı denemiş.
Lenovo IdeaPad U300s
Çok ince olmasına rağmen performans konusunda geri kalmayan bilgisayar, Turbo Boost 2.0 teknolojili Intel Core i5 ve 7 işlemciler kullanıyor. 13,3 inçlik cihaz 8 saatlik pil ömrüne sahip olduğu iddiasında. 1366×768 piksel ekranlı IdeaPad U300s, uzun pil ömrü sunmasının yanı sıra yarım saatlik şarjla, kullanıcısına, tam 3 saatlik çalışma şansı sunuyor. Ayrıca da uyku modunda 30 gün kalabilme özelliğine sahip. 4 GB DDR3 bellek, Intel GMA HD 3000 grafik, 256 GB’a kadar depolama alanı ve Lenovo’ya özel pek çok yazılım diğer bileşenler arasında yer alıyor. Gri ve portakal rengi seçenekleri ve çizilmeye dayanıklı gövdeye sahip olan IdeaPad U300s’in tasarımında denediği farklı bir yaklaşımı da var. Kasanın altında herhangi bir hareketli parça bulunmuyor; tek parça alüminyumdan oluşuyor. Lenovo mühendisleri soğutma fanının hava girişi için bilgisayarın tüm klavyesini kullanmayı seçmişler. Klavye tuşlarının altındaki bölgede, outdoor sporcularının kıyafetlerinde tercih edilen bir madde olan gore-tex kullanılmış. Yani su geçirmiyor ama havayı geçiriyor. Kazara klavyenin üzerine sıvı dökerseniz problem değil; aynı zamanda bilgisayarın altında tamamen kapalı bir kapaktan başka bir şey bulunmadığı için bilgisayarınız kucağınızda otururken hava girişini engellediğiniz hissine de kapılmayacaksınız.

Lenovo IdeaPad U300s