reklamı kapat

POPÜLER

Kadıköy, Isengard savaşında öldürülen Uruk Hai’leri anmaya hazırlanıyor [Video]

“Bir Boromir öldü, hepiniz Gondor’lu oldunuz. Bir Theoden öldü, hepiniz Rohan’lı oldunuz. 10 bin Uruk Hai öldü, hanginiz Uruk oldunuz?” Bunlar kanlı Isengard savaşında öldürülen Uruk Hai’leri anmak için buluşma düzenleyenleyenlerin sözleri.

Fantastik edebiyatın efsaneleşmiş eseri Lord of the Rings, hayranlara ilham kaynağı olmaya devam ediyor. J.R.R. Tolkien‘in incelikle, en ufak ayrıntısına kadar yazdığı bu eserle ilgili sayısız etkinlik, cosplay ve çalışma yapıldığı bir gerçek. Ancak ne yazık ki çember genellikle “mükemmel” elfleri, hobbitleri ve Aragorn’u kapsıyordu. Şimdi savaşın diğer yüzüne tanık olanların zamanı geldi. Çünkü çok uzakta değil, İstanbul’da Isengard savaşında Saruman önderliğinde yer alan ve acımasızca öldürülen 10 bin Uruk Hai’yi anmak için bir etkinlik düzenleniyor.

Legolas’ın elf gözleri ufukları tarayadursun ComicTelevision tarafından hazırlanan bu anma 24 Mayıs pazar günü Kadıköy Kabataş vapur iskelesi önünde gerçekleşecek. Akşam 18:30’da başlayacak olan anma töreniyle ilgili bir de hashtag oluşturulmuş. Etkinlikle ile ilgili bilgi ve paylaşımları #ISENGARDIUNUTMADIK hashtag’inden takip edebilir, etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Görünen o ki Uruk Hai’ler yalnız değil. Peki siz savaşın hangi tarafındasınız?

isengard