reklamı kapat

POPÜLER

Konami-Kojima savaşında ikinci perde

Konami‘nin Kojima‘nın hazırladığı ve sadece demosuyla bile hayranların aklını başından alan Silent Hills oyununu iptal edişini hatırlıyor musunuz? Norman Reedus da hatırlıyor.

Konami ve Kojima arasındaki anlaşmazlık uzun süre tartışılmış ve oyun dünyasının en çok konuşulan dramalarından birine dönüşmüştü. Tabii bu anlaşmazlıkta Konami, Kojima’nın ödül törenine dahi gelmesine izin vermeyerek okları üzerine çekmekle kalmamış, nefesimizi tutup beklediğimiz Silent Hills oyununu da iptal etmişti. Silent Hills’in iptal edilişi hala kalbimizde derin bir yara. Belli ki Norman Reedus da bizimle aynı acıyı paylaşıyor.

Sony’nin E3 2016’da Kojima Productions tarafından hazırlanan ve ana karakteri Norman Reedus’un canlandırdığı Death Stranding oyununun tanıtımından sonra Reedus Instagram‘da bombayı patlattı. Kojima’nın üstünde “Konami Tears” (Konami’nin göz yaşları) yazısının sonradan yerleştirildiği bardaktan bir şeyler içtiği görselini paylaşan Reedus, belli ki projeye ve Kojima’ya bir hayli güveniyor. Görünen o ki Kojima’nın Konami’den ayrılışının ardından interneti kasıp kavuran bu görsel, yeni oyun tanıtımıyla tekrar popülerleşecek. Ne yalan söyleyelim, bunca olaydan sonra biz de Death Stranding’i bir an önce görmek için can atıyoruz.

konami-tears