reklamı kapat

POPÜLER

Kağıt hissi sağlayan bütçe dostu tablet; TCL NXTPAPER 10s incelemesi

TCL NXTPAPER 10S

TCL NXTPAPER 10S PERFORMANS

Tablet sunduğu performansla günlük kullanıma hitap ediyor. Özellikle öğrencilerin veya çocukları olan ebeveynlerin tercih edeceği bir tablet modeli olan NXTPAPER 10s’in kalbinde Mediatek MT8768 işlemci yer alıyor. Bu işlemci günlük hayatta kullanılan tüm uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırıyor. TAB 10s modeli Geekbench 5’in tek çekirdek performansından 155, çok çekirdek performansından 886 puan almıştı. Yeni model aynı testten sırasıyla 151 ve 902 puanlar elde etti. Performans testine bakıldığında yeni modelin bir önceki benzer bir performansa sahip olduğu görülüyor.

Biz tablette Google Chrome, Spotify ve Office uygulamalarını kullandık. Aynı anda tüm bu uygulamalar açıkken tablet performans açısından bize bir sorun yaşatmadı. Pek tabii üst segment tablet modellerindeki gibi bir akıcı deneyim yaşayamasak da uygun fiyatlı bir tablet için bu durum kabul edilebilir. Tablette ayrıca Call of Duty: Mobile da oynadık. Grafik ayarlarını üst seviyeye çıkarmanda tablette oyun keyfi de yaşadık.

Gelelim tabletin alametifarikasına. Tablet, TCL’in NXTPAPER ekran teknolojisine destek veren bir teknolojisiyle geliyor. TAB 10s’te daha canlı bir ekran deneyimi sunulurken bu modelde göz sağlığı için özel bir koruma kalkanı bulunuyor. Yazılım dışında sunulan bu destek sayesinde hem parlama önleniyor hem de göz sağlığı korunuyor. Özellikle göz sağlığını tehdit eden mavi ışık bu tablette yüzde 50 oranında daha az. Tabletlerle çok fazla zaman geçiren kullanıcılar için bu özelliğin yer alması önemli bir avantaj.   Göz yorgunluğunu hafifletmek için Ayarlar-Ekran-Göz yormayan modu da aktifleştirmek mümkün. Tablette bununla birlikte okuma modu da yer alıyor. Okuma modunda ekran gerçek kitap görüntüsünü taklit ederek tek renk haline geliyor.  Bu mod göz sağlığını koruyarak daha uzun saatler tabletin ekranına bakmaya yardımcı oluyor.

10,1 inç ekran boyutuna sahip olan tablette çeşitli e-kitap’lar da okuduk. Doğal bir kitap okuma deneyimi yaşadığımız tabletin kutu içeriğinden T-Pen adı verilen bir kalem de çıkıyor. Bu kalem sayesinde tablette not almak veya çizim yapmak da mümkün hale geliyor. Bunun için tabletle yüklü gelen Bamboo Paper veya Google Play Store’dan indireceğiniz Autodestek Sketchbook uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bir önceki modelde olduğu gibi bu modelde de 8.000 mAh’lik bir pil kullanılıyor. Yüzde 100 şarj seviyesinde aktif olarak kullandığımız tableti bir gün boyunca rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Normal bir kullanım senaryosunda ise bu pil ömrünü artırmak mümkün.