reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

TCL

TCL mobildeki geleceğini gösterdi; NXTPAPER ile dikkat çekti

Teknoloji dünyasının yenilikçi firmalarından TCL, CES 2021’de dikkat çekici duyurular yaptı. İşte Türkiye’de de aktif olarak yer alan şirketten gelen son yenilikler;

TCL imzalı yeni ürünlerin başında “genişleyebilir mobil cihaz” konseptleri geldi. Bunları direkt olarak yukarıdaki video ile gözler önüne seren firma, Samsung, OPPO ve LG gibi geleceğin burada olduğunu iyi biliyor. Firmanın henüz ticari hale gelmeyen yeni ütünlerinden birisi yukarıya doğru uzayan bir telefon modeli. Diğer modellerden birisi ise adeta bir harita kadar büyük hale gelen, silindirik gövdeli ve tablet benzeri fütüristik model oluyor. Bu gerçekten çok ilginç duruyor. Firmanın CES 2021’de gelen ve ticari olarak hazırlanan modellerinden birisi ise NXTPAPER oluyor. Bu daha önce de gördüğümüz ürün, özel bir ekran üzerine kuruluyor. Bu temelde yine LCD olan özel ekran, çok düşük güçte çalışıyor ve doğal ışığı kullanarak tam yüzde 65’lik bir enerji tasarrufu getiriyor.

Normal LCD’lerden yüzde 36 oranında daha ince olan panel, bu cihaz özelinde 8,8 inç boyutunda ve elbette dokunmatik olarak görev yapıyor. İşletim sistemi Android olan NXTPAPER, 310 gram ağırlığında ve göze zarar veren mavi ışık yaymadığından bir e-kitap okuyucu olarak da rahatlıkla kullanılabiliyor. Ürünün adı da aslında buradan geliyor. Bu cihazın ekranı en iyi e-mürekkep alternatifi olarak görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TCL NXTPAPER şovun yıldızlarından oldu

Gücünü Mediatek MT8768e işlemciden alan NXTPAPER, 4 GB RAM + 64 GB depolama ile geliyor ve microSD yuvasına da sahip. 5.500 mAh piliyle bir günü dolu dolu geçirebilen TCL NXTPAPER, LTE desteğine de sahip ve 349 euro Avrupa fiyatıyla yakında satışa çıkıyor.

Normal yapıda olan yukarıda gördüğünüz Tab 10s isimli bir Android tablet de duyuran TCL, aynı zamanda 149 euro fiyatı olan MoveAudio S600 isimli bir kablosuz kulaklık da tanıtmış durumda. Bu aşağıda gördüğünüz ürün ANC’ye sahip ve maksimum 32 saat pil ömrü sunuyor. İki renkte gelen ürün, AirPods Pro’yu akıllara getiriyor ve kulak içi formunu benimsiyor.

İlginizi Çekebilir

Otomobillerin içi gelecekte tam da böyle olacak