reklamı kapat

POPÜLER

TCL NXTPAPER 3.0

TCL, CES 2024’te gelişmiş NXTPAPER 3.0 teknolojisini tanıttı

Türkiye’de de yer alan büyük teknoloji firmalarından TCL, CES 2024’te gelişmiş NXTPAPER 3.0 teknolojisini tanıttı.

Bu teknoloji hakkında TCL detaylı olarak şunları aktardı: “İnsan gözü için optimize edilen bu üçüncü nesil teknoloji, görsel sağlığı geliştirmek için tasarlanmış çeşitli iyileştirmeler ve etkileyici özellikler paketi içeriyor. 2021’deki tanıtımdan bu yana TCL, akıllı cihazlar ve e-okuyucular arasındaki boşluğu dolduran benzersiz TCL NXTPAPER teknolojisini sürekli olarak geliştirdi ve 2023’te akıllı telefonlarında da kullanmaya başladı. TCL’in ilk olarak Avrupa’da piyasaya sürdüğü ve hala satışı devam eden TCL 40 NXTPAPER akıllı telefonu da Mobil Cihazlar için CES 2024 İnovasyon Ödülü’nü aldı. Bu ödülün de gösterdiği üzere TCL, şimdi daha da ilerlemiş teknolojiyle inovasyonun sınırlarını zorluyor ve teknolojiyi insanileştirme konusunda adımlar atmaya devam ediyor. Keskin görüntüleri, canlı renkleri, derin kontrastı ve doğal hareketi korurken zararlı mavi ışığı yüzde 61’e kadar filtreleyen başarılı göz bakımı TCL NXTPAPER teknolojisini temel alan TCL NXTPAPER 3.0, bu önemli avantajları sunmaya devam ederken görme ve dokunma duyuları için optimize edilmiş bir dizi özellik de sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doğal ışığın “emisyon-yansıma-kırılma” yolunu simüle eden CPL (Dairesel Polarize Işık) ekranın sunulması bu teknolojideki temel yenilik oldu. Bu yenilik, doğal ışıkta kitap okuma deneyimini daha iyi yansıtan, ekranın kâğıt benzeri görünümünü iyileştiren ve ek göz konforu sağlayan görsel bir efekt üretiyor. Bu yeniliği destekleyen TCL NXTPAPER 3.0, tüm senaryolarda titreşimsiz bir izleme deneyimi sağlamak için daha yüksek yenileme hızlarına ve DC karartma teknolojisine de sahip. Ek olarak, RGB sensörüyle desteklenen yeni geliştirilmiş Uyarlanabilir Renk Sıcaklığı özelliği, TCL NXTPAPER ekranın zamana ve ortam ışığına göre en uygun renk sıcaklığını otomatik olarak ayarlamasına ve sağlamasına olanak tanıyor. Bu da her zaman ve her yerde rahat bir izleme deneyimi anlamına geliyor.”

TCL NXTPAPER teknoloji yazılımı, hatırlatmalar yapan ve kullanıcıların daha sağlıklı dijital izleme alışkanlıkları geliştirmelerine destek olan yerleşik bir göz bakım asistanı da içeriyor. Dinlenme hatırlatıcısı, uzun süreli kullanım sırasında molaları teşvik ederek kullanıcıların “20-20-20” kuralını benimsemelerine yardımcı oluyor. Yani göz sağlığı uzmanları tarafından sıklıkla önerilen bir uygulama olan her 20 dakikada 20 saniyelik bir mola ve 20 fit (~6 metre) uzaktaki bir nesneye odaklanma. Bu özellik ayrıca, zayıf aydınlatmayı veya kullanıcının çok yakın olup olmadığını da algılayabiliyor ve hatırlatmalar yapabiliyor. Kullanıcılar sürükleyici bir deneyim için bu özellikleri tek bir tıklamayla kolayca devre dışı bırakabiliyor.”

TCL Communication CMO’su Stefan Streit yaptığı açıklamada, “TCL olarak, teknolojiyi ilerletmenin sadece daha fazla özellik eklemekle değil, aynı zamanda bu teknolojiyi daha erişilebilir kılmakla ilgili olduğuna inanıyoruz. NXTPAPER’ın başarısı, insan gözü için optimize edilmiş ürünler geliştirmeye odaklanarak teknolojiyi insanileştirme misyonumuzun bir kanıtıdır. NXTPAPER 3.0, önceki cihazların başarısını temel alıyor. 2024 yılında NXTPAPER serisini daha fazla TCL ürün kategorisi ve ekran boyutuna getirerek kullanıcılara daha fazla seçenek sunuyoruz.” dedi.

TCL NXTPAPER 3.0 teknolojisi yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

İLGİLİ HABERLER