reklamı kapat

POPÜLER

Viewsonic monitör

Viewsonic’ten profesyonellere 8K, oyunculara 4K monitör

Monitör konusunda dünyanın en büyük isimlerinden Viewsonic, CES 2021 kapsamında birçok yeni monitörün üzerindeki perdeyi kaldırdı.

Viewsonic imzalı CES 2021 ürünlerinden ilk olarak VP3286-8K öne çıktı. Direkt olarak yüksek renk doğruluğu isteyen profesyonellere yönelik tasarlanan ürün, isminde de geçtiği üzere 32 inç boyutunda ve 8K televizyonların artmayı başladığı günümüzde tam 8K (7680×4320 piksel) çözünürlük sunuyor. Adobe RGB’nin yüzde 99’unu karşılayan monitör, bağlantı noktasında Thunderbolt 3, DisplayPort ve USB portlarını bünyesinde barındırıyor. Firmanın diğer tüm yeni modelleriyle beraber bir renk-körü modu taşıyan VP3286-8K, yaz aylarında tam 5 bin dolardan satışa çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Viewsonic imzalı modeller çok dikkat çekti

Firma tarafından tanıtılan bir diğer model ise oyun tarafındaki XG320U oldu. Direkt olarak oyunculara odaklanan bu ELITE serisi monitör, 32 inç IPS ekranında 4K çözünürlük (3840×2160 piksel) sunuyor. 144 Hz yenileme hızı ve 1 ms tepki süresi bulunan XG320U, HDMI 2.1 portu ile yeni nesil oyun konsollarıyla da tam uyumlu bir seçenek konumunda yer alıyor. 600 nit parlaklığı bulunan XG320U, yüksek renk doğruluğu ile akıcı oyun deneyimini bir araya getiriyor. AMD FreeSync Premium Pro desteği de olan ürün, henüz kaça satılacak açıklanmıyor. Ancak bu modelin de yaz aylarında raflardaki yerini alacağı aktarılıyor.

Bu Viewsonic’in hali hazırda satılan diğer birçok monitör ve projektörünü de yenilediğini belirtmek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Otomobillerin içi gelecekte tam da böyle olacak