reklamı kapat

POPÜLER

Kar temizleme derdini ortadan kaldıran robot [Video]

Soğuk havalar ufak ufak kendini hissettirmeye başlarken karlı günlerde işimizi kolaylaştıracak bir robot tasarlandı. Kobi isimli robot tüm mevsimlerde kapımızın önünü temizlemeyi çocuk oyuncağı haline getiriyor.

Kobi dışarıdan bakınca Transformers ya da Wall-E’yi andırıyor. Wi-Fi, Bluetooth veya mobil data yardımıyla kullanılmadığı zamanlarda hava durumunu gözlemliyor. Böylece ne zaman kar yağacağından ya da havanın rüzgarlı olacağından haberdar oluyor. Tasarımda yer alan sensörler ve GPS ile de bulunduğu alanı belirleyebiliyor. Havalar bozmaya başladığında kapınızın önündeki kar birikintilerini temizlemeye başlıyor. Böylece kürekle kar temizleme derdini ortadan kaldırıyor. Tabii onun tek marifeti karlı zamanlarda ortaya çıkmıyor. Cihaz üç farklı modülle birlikte geliyor. Bunlar kara, yapraklara ve çimlere özel olarak tasarlandı. Böylece cihazı havanın güzel olduğu zamanlarda kullanmak ve bahçenizi her daim temiz tutmak mümkün oluyor.

Hayat kolaylaştıran Kobi henüz piyasaya sürülmedi. Sevimli robotun 2017-2018 kışında satışa çıkması bekleniyor. Satış fiyatının da 4.000 dolar olacağı tahmin ediliyor.