reklamı kapat

POPÜLER

Kara incinin laneti: 2017 Nissan Juke Black Pearl Edition

Nissan, kompakt crossover modeli Juke için sınırlı sayıda üretilecek özel bir versiyonu kullanıcıların beğenisine sundu.

Sinemaseverler, “Kara İncinin Laneti” dendiği zaman akıllarına ilk olarak Karayip Korsanları serisini getirecek. Johnny Depp’in başrolünü üstlendiği seriyi sevmemek mümkün mü? Lakin otomobil tutkunlarının yeni nesil kara incisi biraz farklı olacak. İlk bakışta, Nissan’ın serinin yapımcılarıyla ortak bir projeye imza artarak özel bir versiyon ürettiği fikrine kapılabilirsiniz lakin “Kara İnci” Nissan tarihinde çok daha eskilerinde yer alan bir isim.

1978 280Z Black Pearl Edition
Nissan’ın 1970 ile 1978 yılları arasında ürettiği Z modelleri arasında yer alan 280Z, 1978 yılı için sınırlı sayıda üretilen renk seçeneği olan siyah inci versiyonu, yine sınırlı sayıda Juke‘ta sunulacak. Toplamda sadece 1.250 adet üretilcek olan Nissan Juke Black Pearl Edition‘un 1.000 adetlik rakamı Amerika’da satışa sunulacakken kalan 250 adetlik rakam Kanada’da sunulacak. Kullanıcılar sınırlı sayıda üretilecek bu siyah inciye isterlerse iki tekerlekten isterlerse dört tekerlekten çekiş altyapısına sahip şekilde satın alabilecek. Nissan Juke Black Pearl Edition’un kaputunun altında dört silindire sahip 1.6 litrelik motor görev yapıyor. 188 beygir güce ve 240 nm tork değerine sahip modelde Nissan’ın Xtronic CVT şanzımanı sunuluyor.


İsminden de beklendiği üzere siyah tonların ağırlıkta olduğu Black Pearl Editon’da Nissan, ikincil çizgi rengi olarak beyazı tercih etmiş. Bu süreçte, isimdeki etkileyiciliği pekiştirecek belki kırmızı veya daha “ateşli” çizgi renkleri tercih edilebilir miydi? Diye sormuyorda değiliz aslında. Nissan, imza renk olarak tercih ettiği beyaza kapı tutacakları, arka ve ön tamponlar, aynalar, arka rüzgarlık ve far çevresinde yer veriyor. 17 inç boyutunda tercih edilen jantlarda tamamen siyah renk hakim olarak tercih edilmiş. Aracın içerisine girdiğimizde ise siyah ve beyaz temalarının devam ettiğini görüyoruz. Nissan, Black Pearl Edition’un ön tekerlekten çekiş altyapısına sahip olan versiyonu için 22,550 dolarlık etiket fiyatı belirlerken, dört tekerlekten çekiş altyapısına sahip model için bu fiyat 24,400 dolara yükseliyor.