reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch LOG Tasarım

Kare yapıda bir Samsung Galaxy Watch geliyor olabilir

Firma uzun yıllardır sadece yuvarlak ekranlı modeller ile ses getiriyordu ancak kare yapıda bir Samsung Galaxy Watch geliyor olabilir.

Apple Watch serisinden farklı olarak Samsung Galaxy Watch akıllı saatler uzun yıllardır sadece yuvarlak gövde üzerine kuruluyor. Bu elbette kötü bir durum değil çünkü çoğu kişi Apple Watch’ları kare yapıdan dolayı beğenmiyor ve bir saatin mutlaka yuvarlak olması gerektiğini düşünüyor. 2013 yılında çıkan Samsung Galaxy Gear modelinde kare yapıyı benimseyen Güney Kore merkezli teknoloji devi, yeni iddialara göre Galaxy Watch tarafında bir kez daha kare yapıya dönmeyi düşünüyor. Bunun ne zaman olacağı bilinmiyor ancak firma yüksek ihtimalle 2025 yılında kare ekranlı bir Galaxy Watch ile karşımıza çıkabilir. Samsung bu aralar genelde akıllı yüzük modeliyle ses getirdi. Kaçıranlar için firma MWC 2024 kapsamında Samsung Galaxy Ring için gerçek bir duyuru gerçekleştirmişti. Galaxy Ring, halen aşırı oranda detaylandırılmış değil ancak bazı yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Örneğin geçtiğimiz haftalarda öğrendiğimiz kadarıyla cihaz sadece Galaxy telefonlar değil tüm Android telefonlar ile uyumlu olacak. Bu konuda aktif olarak çalıştığını belirten ve tam destek ile mantıklı bir adım atan Samsung, akıllı yüzük için bir iPhone desteği ise şimdilik planlamıyor gibi görünüyor. Daha önce konuşan Samsung Mobile’ın başındaki isim TM Roh’un açıklamasına göre cihazın pil ömrü kullanım şartlarına bağlı olarak 5 ila 9 gün arasında değişecek. Bu süre genel olarak yeterli görünüyor, cihazın şarj olma süresinin de çok düşük olacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yıl sonuna doğru satışa sunulacağı açıklanan yani halen uzakta olan Galaxy Ring, taşıdığı gelişmiş sensörler ile beraber çok sayıda sağlık özelliğini (Kadınlar için de özel imkanlar olacak) beraberinde getirecek. Uyku takibi, nabız ve fazlasına bakabilecek ürün, aynı zamanda aktivite takibi de gerçekleştirecek. Galaxy Watch’lar ile birlikte çalışması için özel altyapılar geliştirdiklerini belirten Samsung, telefonlar ile Bluetooth üzerinden haberleşecek (Telefon görüşmesi gibi bir imkan olmayacak) ürünü şu aşamada üç farklı renkte tasarlıyor. Birden fazla boyutta (5-13 arasında) pazara çıkacak bilgisi de verilen Samsung Galaxy Ring, halen kaça satılacak belli olmuş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Watch yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli