reklamı kapat

POPÜLER

Karşılaştırmalı oylamada Samsung Galaxy S6’nın kamerası iPhone 6’ya fark attı

21 Haziran 2015

Apple ve Samsung. Hemen hemen her alanda birbirine rakip iki dev isim. Şu sıralar son model akıllı telefonlarıyla kıyasıya rekabet eden ikili, tam anlamıyla birbirine üstünlük kuramıyor. Birinin işletim sistemi veya kamerası beğenilirken, diğerinin tasarımı veya pili ağır basıyor. Ancak yapılan PhoneArena‘nın yaptığı son karşılaştırmaya göre en azından kamera konusunda kazanan belli.

PhoneArena’nın düzenlediği ankete göre Samsung Galaxy S6’nın kamerası, iPhone 6’nın kamerasını geride bırakıyor. İnternet sitesi onun yerine iki telefonla da aynı fotoğrafları çekti ve hangi fotoğrafın hangi telefona ait olduğunu belirtmeden kullanıcılardan oylamasını istedi. Altı farklı fotoğraf üzerinden düzenlenen anket sonucunda Galaxy S6 toplamda S6 27.063 puan alırken, iPhone 6 yalnızca 3.033 oy alabildi.

Şimdiye kadar kamera performansının üstünlüğü konuşulan iPhone PhoneArena karşılaştırmasına göre geriye düşmüşe benziyor. Daha fazla yorum yapmadan sizi karşılaştırmalı fotoğraflarla baş başa bırakıyoruz. PhoneArena‘nın web sitesinden fotoğrafların daha büyük hallerini görebilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Karşılaştırmalı oylamada Samsung Galaxy S6’nın kamerası iPhone 6’ya fark attı” için 4 cevap

 1. Satılmış Kalem dedi ki:

  PhoneArena daha önce Nikon 650D ile Galaxy Note 4’ü karşılaştırıp Galaxy Note 4’ü birinci çıkarmayı “başarmıştı”

 2. Burak dedi ki:

  phone arenayı bilmeyen yoktur zaten ^^ bi arada samsung antutuda en üstlerdeydi para basıp çıkmıştı bunlar sentetik testler imkanınız varsa elinize iki cihazıda alıp öyle deneyin iphone’nin fark attığını kendi gözünüzle görün böyle para alıp haber yapan lalelerin sonuçlarına kanmayın 🙂

 3. serdar dedi ki:

  iphone 6s çıktığında s6 ile karşılaştırmak daha doğru değil mi? iphone 6 eylül 2014, s6 2015 mart çıkışlı!

 4. Ural Yazıcı dedi ki:

  Bunlar doru testler gençler ha g
  erçektete karşılaşrtıalım sorun deil 😉