reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi 6

Karşınızda ortaya çıkan ilk resmi görseliyle beklenen model Xiaomi Redmi 6

Xiaomi‘nin merakla beklenen yeni akıllı telefon modellerinden Redmi 6 için bugün resmi bir paylaşım yapıldı. Bu paylaşım ile telefonun ön yüz gözler önüne serildi.

Resmi olarak 12 Haziran tarihinde yani yarın tanıtılacak Xiaomi Redmi 6, gerçekten merak edilen cihazlar arasında yer alıyor. Bugün resmi bir paylaşımla karşımıza çıkan model, şirket başkanı Lin Bin‘den gelen görsel ile ön yüzünü gözler önüne seriyor. Daha önce gördüklerimizden farklı olarak bir ekran çentiğine sahip olmayan model, bu açıdan bekleyenleri memnun edecek gibi duruyor. Çerçevelerine ince diyemeyeceğimiz telefon, ön yüzünde bir fiziksel tuş taşımıyor. Parmak izi sensörünü arkasında taşıdığı söylenen akıllı telefonu, sınıfına göre güzel bir tasarıma sahip. Teknik olarak ise gücünü Snapdragon 625 işlemci ve 2 GB / 3 GB ya da 4 GB RAM’den alacak telefon, 3.900 mAh kapasitesinde bir pil ile karşımıza çıkıyor. 5,84 inç Full HD+ 19:9 bir ekranla geldiği belirtilen model, 16 / 32 / ve 64 GB dahili depolama seçenekleriyle elde edilebilecek deniyor. Bu arada 12 Haziran etkinliğinde bu modele ek olarak Redmi 6A ve Redmi 6 Pro/Plus‘ın da gelebileceği konuşuluyor. Daha önce duyduğumuz üzere telefon uzun süre boyunca akıcılığını kaybetmeyecek bir altyapı üzerine kuruluyor. Bu da gerçekten çok önemli detaylar arasında yer alıyor. Bazı Android cihazlar kısa süre içerisinde ilk günkü performansını kaybediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi Redmi 6

Çentiksiz tasarım kullanıcıları sevindiriyor

Xiaomi Redmi 5’i hatırlamak gerekirse

Telefon Snapdragon 450 işlemci ve 2 GB ya da 3 GB RAM ile elde edilebiliyor. 3,300 mAh kapasiteli pil bulunan telefonda 16 GB ve 32 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği sunuluyor. 5,7 inç 18:9 LCD ekranında 1440×720 piksel çözünürlük sunan cihaz, 12 megapiksel arka, 5 megapiksel ön kameraya sahip. Redmi 5‘in Plus versiyonu ise gücünü Snapdragon 625 ve 3 GB/4 GB RAM’den alıyor. 4,000 mAh kapasitesinde pile sahip telefon, 32 GB ya da 64 GB depolama ile alınabiliyor. 12 megapiksel arka, 5 megapiksel ön kameraya sahip telefon, 5,99 inç 18:9 Full HD+ ekran üzerine kuruluyor.

İlgili Video

Şirketin yeni akıllı bileklik modeli