reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Karşınızda Xiaomi’den gelecek tüm yeni akıllı telefon modelleri

Son dönemin en popüler akıllı telefon firmalarından Xiaomi, elbette yerinde saymıyor. Geleceği için yeni modeller planlayan şirket, burada birçok yeni alternatif üzerinde çalışıyor.

Yaklaşık 440 dolar başlangıç fiyatına sahip olacağını duyduğumuz Xiaomi Mi 7, 23 Mayıs tarihinde resmi olarak lanse ediliyor. Avrupa merkezli ECC‘de ortaya çıktığı kadarıyla birçok yeni model de yolda yer alıyor. Baktığımız zaman karşımıza açıkça Mi 7 Lite, Mi S1, Mi S2, Mi S3, Redmi S1 ve Redmi S3 gibi modeller çıkıyor. Bunlardan özellikle Mi 7 Lite dikkat çekerken, Mi Mix 2S’in yerini alacak Mi Mix 3S de görünen modeller arasında yer alıyor. Aynı zamanda Redmi Note 6, Redmi Note 6A, Redmi Note 6A Prime, Redmi Note 6 Prime, Redmi A1, Redmi A2 Redmi 6 Plus, ve Redmi 6A Plus gibi birçok modelin adı da ECC kayıtlarında karşımıza çıkıyor. Ancak bu modellerin bu şekilde görünmesi 2018‘de satışa çıkacakları anlamına gelmiyor. Uzun vadeli bir kayıt alan firma, önümüzde 2 yılı direkt olarak gözler önüne sermiş gibi duruyor. Buna ek bazı modellerin de araya girme ihtimali bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi

Xiaomi Mi 7’nin teknik detayları şöyle gözüküyor

6 inç boyutunda Samsung üretimi OLED bir ekran üzerine kurulacak telefonun, Snapdragon 845 kullanacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Sızan firmware dosyasında 3.170 mAh‘lık bir pil üzerine kurulan telefon, 6 GB ya da 8GB RAM ile elde edilebilecek. Çift arka kameraya sahip olacağı belirtilen cihaz, kutunda Android 8.0 Oreo çıkacak gibi görünüyor. OLED ekranı sayesinde her zaman açık ekran altyapısıyla sürekli bilgi verebilecek telefon, hızlı yazılım güncellemelerine izin veren Project Treble desteğini de veriyor.

İlgili Video

Mi 6X için resmi video