reklamı kapat

POPÜLER

BMW 1-Series

Karşınızda yeni BMW 1 Serisi

Son 10 yılda dünya genelinde yaklaşık 2 milyon adet 1 Serisi otomobil satan BMW, 1 Serisi’ni yeni üç kapılı ve beş kapılı otomobilleriyle güncelledi. Premium kompakt segmentte konumlandırılan otomobiller, yakıt tüketimi ve emisyonların azaltılması için revize edilmiş motor seçenekleriyle birlikte geliyor. Otomobillerin motor seçeneklerini şimdilik bir kenara koyalım ve otomobilin dış görünüşünden bahsedelim.

BMW 1-Series
1 Serisini makyajlayan BMW, otomobilin ön panjurunu ve kaputunu elden geçirmiş. Otomobilin arka LED stoplarını diğer BMW modellerindeki (özellikle X1 modeli) gibi karakteristik L harfinden  ilham alarak yenileyen BMW, tamamı LED aydınlatma sistemini opsiyonel olarak sunuyor. BMW, yenilenen 1 Serisi’nin arka tamponunda da değişikliğe gitmiş. Arka tamponun üstüne reflektörler ekleyen BMW, iç mekanda sunduğu yeni döşeme seçenekleriyle her zevke hitap ediyor. Yeni BMW 1 Serisi’nde BMW TwinPower Turbo teknolojisi kullanılıyor. Bu teknoloji  otomobilin performansını artırıyor ve düşük hızlarda anında tepki sağlıyor.

BMW 1-Series
116i modelinde yer alan 1,5 litre hacimli motor 109 beygir güç ve 180 Nm torka sahipken, ailenin en güçlü üyesi M135, 3 litre hacimli motoruyla 326 beygir güç ve 450 Nm tork üretiyor. Bu özelliklerin benzinli motor seçeneklerinde yer aldığını belirtelim. Otomobilin dizel motor seçeneğiyle birlikte gelen 1,5 litre hacimli ve turbo dizel motorlu 116d modeli 116 beygir güç ve 270 Nm tork; 125d 224 beygir güç ve 450 Nm tork sunuyor. Acil Durum Çağrısı ve BMW TeleServices hizmeti için tüm modellerde SIM kartının gömülü olduğu yeni 1 Serisi’nin ne zaman ve ne gibi bir fiyattan piyasaya sürüleceği henüz belli değil.

BMW 1-Series
BMW 1-Series