reklamı kapat

POPÜLER

kaspersky
kaspersky

Kaspersky kurumsal çözümlerinde sunduğu güvenle dikkat çekiyor

Geçtiğimiz yıl her üç kurumsal şirketten birinin hedefli saldırıya uğraması, kurumların güçlü birer tehdit tespit sistemine duyduğu ihtiyacın ne kadar kritik olduğunu ortaya çıkardı. Kaspersky Anti Targeted Attack Platform‘u bu alandaki başarısını ise verilerle kanıtlıyor.

ICSA LABS Geliştirilmiş Tehdit Savunması (ATD) Testleri, kurumları söz konusu gelişmiş tehlikelere karşı korumayı amaçlayan çözümlerin başarısını ölçen bir sistem. Bu testlerde sadece kurumsal saldırılarda kullanılan en yaygın tehdit vektörlerinin dağıttığı yeni ve az bilinen tehditler yer alıyor. Bu sayede teste sokulan çözümlerin bu yeni ve az bilinen tehditlere karşı ne kadar güvenilir olduğu ölçülüyor. Yılın her çeyreğinde düzenlenen bu testlerde yüzlerce benzersiz zararlı örnek yer alıyor. Uç nokta, sınır, bulut veya bunların kombinasyonlarında yer almalarına göre çözümleri türlerine bağlı olarak değerlendiren ATD Sertifkası Testleri’ne birçok farklı markadan çeşitli güvenlik çözümleri katılıyor. Kaspersky de bu isimlerden biri.
kaspersky

Kurumlar için tam güvenlik

Son testler ise 28 günde tamamlandı. 541 adet saldırının ve 524 temiz dosyanın yer aldığı testte Kaspersky Anti Targeted Attack Platform, daha önceden bilinmeyen tehditlerin yüzde 100’ünü tespit etmeyi başardı. Firmanın yanlış alarm oranı da yüzde 0 oldu. Test edilen markaların tüm sonuçlarını yukarıdaki grafikten görüntüleyebilirsiniz.