reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei Mate XS Türkiye'de satılan en pahalı akıllı telefon

Katlanabilir bir Honor akıllı telefon modeli gelecek mi?

Huawei’nin ambargo nedeniyle satmak zorunda kaldığı Honor, 2021’de katlanabilir telefon tarafına da giriş yapacak gibi görünüyor.

Advertisement

Huawei tarafından Shenzhen Zhixin New Information Technology şirketine satılan Honor, artık yeni bir döneme geçiş yaptı. Google ile Android lisansını yeniden kazanmak için görüşmeye başlayan firma, sağlam bir kaynağa göre katlanabilir telefon üzerinde de çalışıyor. Burada bir “Magic” serisi oluşturacak ve birden fazla model tanıtacak gibi duran Honor, burada yüksek ihtimalle Samsung Display imzalı ekranları kullanacak. Dün öğrendiğimiz kadarıyla Samsung Display, dikey ve yatay katlanabilir esnek ekranları büyük rakamlarda Çin merkezli üreticilere göndermeye başlamış durumda. Bu firmalar arasında Honor’un da yer aldığı düşünülüyor. Honor yeni dönemde telefon dışında çeşitli IoT ürünleri de üretmek istediğini aktarıyor. Firma Huawei’den sonra Ambargonun zorlu şartlarında uzaklaşma planları yapıyor. ABD’nin bu konudaki tavrı da oldukça merak ediliyor.

Firmadan kısa süre önce Honor V40 geldi

Akıllı telefon hatırlamak adına gücünü MediaTek Dimensity 1000 Plus işlemciden alıyor, 6,72 inç 2676×1236 piksel 120 Hz OLED ekran üzerine kuruluyor ve 66W hızlı şarj destekli 4.000 mAh pil taşıyor. Kamera tarafında model genel olarak aşırı iddialı görünmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

V40’ın arkasında 50-megapiksel ana + 8-megapiksel ultra geniş açı + 2-megapiksel makro kameraları bir araya geliyor. Burada aynı zamanda flaş ile lazer otomatik netleme sistemi de bulunuyor. Öndeyse çiftli 16 megapiksel selfie kamera sistemi bizleri karşılıyor. Telefonun Çin merkezli fiyatı ise 8/128 GB için 556 dolar, 8/256 GB içinse 620 dolar seviyesinde yer alıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’den çok şaşırtan Mi 11 projesi