reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir ilk elektrikli “şişman” bisiklet

Katlanabilir bir bisikletin pratikliği ile elektrik motorla desteklenen sürüş keyfini bir araya getiren The Fat Bad isimli model, İtalyan bisiklet üreticisi Bad Bike imzasını taşıyor. Bisikletin en dikkat çeken yanı şüphesiz 4 inç (yaklaşık 10 cm) genişliğindeki geniş tekerlekleri. Fat Bike kategorisinin değişilmezi bu lastikler özellikle kar ve kum gibi zorlu koşullarda büyük rahatlık sağlıyor.

The Fat Bad, 36V/250-watt ve 48V/500-watt motor seçenekleriyle birlikte geliyor. 250-watt modeli, selenin altında dikey konumlandırılmış 10-Ah lityum-polimer pil ile güçlendiriliyor. Güçlü pil, bisikletin 55 ila 70 km arasında yol alabilmesini sağlıyor. Pil tamamen boşaldığında yaklaşık 4 saatte tekrar şarj edilebiliyor. Kontrollü bir sürüş sunan bisiklet pil durumunu takip edebileceğiniz bir göstergeye de sahip.

Piliyle birlikte 25 kilogram ağırlığındaki The Fat Bad, alüminyum alaşımı gövde, hidrolik disk frenler, Shimano Altus vites takımı (7 vites) ve güçlendirilmiş alüminyum jantlarla geliyor. Bu ay sonunda Eurobike 2015’te sahneye çıkacak olan bisiklet 1.775 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.