reklamı kapat

POPÜLER

mophie
mophie
immotor

Kılıf üreticisi Mophie’nin kurucusundan elektrikli scooter [Video]

30 Ekim 2016

Piyasaya sürdüğü şarjlı kılıflarla adından söz ettiren Mophie’nin kurucusu ve eski CEO’su Daniel Huang, çok farklı bir segmente adım attı. Geçtiğimiz nisan ayında Mophie’den ayrılarak Immotor isimli şirketi kuran Huang, elektrikli scooter’ını görücüye çıkardı.

Indiegogo üzerinden fon desteği toplayan scooter, tasarım açısından piyasadaki scooter’ları andırıyor. Immotor GO adını taşıyan üç tekerlekli scooter, stil sahibi, akıll ve  taşınabilir bir scooter olarak lanse ediliyor. İki adet yüksek kapasiteli 150 wattlık değiştirilebilir lityum iyon bataryadan ve 350 wattlık fırçasız motordan güç alan scooter, pili tam şarj edildiğinde yaklaşık 32 kilometre yol katedebiliyor. Uçaklarda kullanılan karbon fiber magnezyum alaşımlı gövdesiyle piyasadaki scooter’lardan yüzde 15 daha hafif olan scooter, daha konforlu sürüş için ayarlanabilir süspansiyon da yer alıyor. Üzerinde yer alan gösterge ekranı üzerinden hız ve katedilen mesafe hakkında kullanıcılara bilgilendirmede bulunan scooter’da hırsızlık vakalarına karşı kilit özelliği de bulunuyor.

Saatte maksimum 30 kilometre hıza ulaşabilen scooter, iOS ve Android için geliştirilen uygulamalarla uyumlu. Bu cihazlara aracılığıyla bağlanan Immotor GO, uygulama üzerinden aracın hızı ve pil seviyesini gösteriyor. Uygulamada buna ek olarak araçtaki ön ve arka farlar da açılıp kapatılabiliyor. Üretim için gerekli fon desteğini çoktan toplayan Immotor GO, 499 dolardan önümüzdeki yılın mart ayında satışa sunulacak. Bu fiyatın Indigeogo için geçerli olduğunu scooter’ın piyasaya sürülmesiyle fiyatının 749 dolara çıkacağını belirtelim.

VİDEO

YORUMLAR