reklamı kapat

POPÜLER

Raker

Raker

Trayser

Trayser

Trayser

Trayser

Sıra dışı tasarıma sahip elektrikli bisiklet ve scooter [Video]

ETT Industries isimli şirket, trafik sorununa iki yeni elektrikli bisikletiyle çözüm sunmaya hazırlanıyor. Elektrikli bisiklet ve elektrikli scooter deneyimi sunan bisikletler Trayser ve Raker adını taşıyor. Dört farklı renk seçeneğine sahip olan bisikletlerin gövdesi lazer kesim monokok alüminyum malzemeden üretiliyor.

Arka çamurluk gibi bazı plastik parçaların üretimi ise 3D yazıcılarla gerçekleşiyor. Elektrikli bir scooter olma özelliğini taşıyan Raker, bünyesinde 72V/25-kWh lityum iyon pil barındırıyor. 2.000 wattlık motoruyla saatte maksimum 45 kilometre hıza ulaşabilen modelin pili tam şarj edildiğinde 80 kilometrelik menzil sunuyor. 75 kilogram ağırlığındaki elektrikli scooter, şu an itibarıyla yurtdışında ön siparişe sunulmuş durumda. Raker’ın yurtdışındaki satış fiyatı ise 3.855 dolar.

Elektrikli bisiklet olarak karşımıza çıkan Trayser ise pedal yardımı ile de yol katedebilmeye imkan tanıyor. 250 wattlık bir motorun yer aldığı elektrikli bisiklet saatte yaklaşık 25 kilometre hıza ulaşabiliyor. 42V/20-Ah lityum iyon pille Trayser, 97 kilometre menzil sunuyor. Her iki bisikletin de tekrardan şarj olma süresinin 5 saat olduğunu belirtelim. 27 kilogram ağırlığındaki Trayser’ın satış fiyatı ise yaklaşık 2.400 dolar.

VİDEO