reklamı kapat

POPÜLER

Klavyeli pantolon yeni moda olur mu? [Anket]

Giyilebilir teknoloji, sanal gerçeklik teknolojisi, bağlantı teknolojileri, kısacası teknolojinin her alanında yenilik üstüne yenilik, icat üstüne icat çıkıyor. Dolayısıyla birkaç yıl öncesinin teknolojisi bile artık “demode” gelebiliyor. Ancak farklı bir açıdan bakarsak, o zaman teknoloji elvermediği için yarım kalan, veya o zamanın ihtiyaçlarını karşılayamayan veya gereksiz görünen birçok “zamanın ötesinde” icat da mevcut. Klavyeli pantolon da onlardan biri.

Klavyeli pantolonun ilk örneği, bundan 8 yıl önce Hollandalı tasarım öğrencisi Eric De Nijs tarafından tasarlanmıştı. Yukarıdaki fotoğraflardan görebileceğiniz Erik’in icadı, dışarıdan normal bir pantolon gibi görünen ancak ağ ve cep kısmında QWERTY tuş takımı bulunan bir klavyeden oluşuyordu. Bilgisayara kablo yoluyla bağlanan “cihaz” sayesinde bilgisayarı yönetmek mümkün oluyordu. O zamanlar gerek teknolojinin yeterli olmaması gerekse bunun pratik bir şey olmaması nedeniyle klavyeli pantolon moda olmamıştı. Ayrıca halihazırda klavyesi olan bir cihaza kim pantolondan bağlanmak ister ki?

Ancak gelelim günümüze ve örneğin tabletleri ele alalım. Bügün iPad’inden Surface Pro’suna kadar çoğu tablet harici klavye çıkarıp tablette PC deneyimi vadediyor. Yani tabletler için klavye artık olmazsa olmaz. Ve çoğunun kablosuz bağlantı özelliklerinin epey gelişmiş olduğunu düşünürsek klavyeli pantolon pratik bir çözüm olabilir. Ayrıca bugün bilgisayar, olmadı tablet, o da olmadı akıllı telefonu elinden düşürmeyen bir nesil tarafından çok daha çabuk benimsenebilir. Hele bir de Kanye West veya Justin Bieber gibi fenomen isimler tarafından giyilirse, bu modanın tutmaması için hiçbir sebep yok.

O halde biz de size soralım: Klavyeli pantolonlar “yeniden” moda olursa satın almayı düşünür müsünüz?

Klavyeli pantolon satın alır mısınız?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İLGİLİ HABERLER