reklamı kapat

POPÜLER

Razer Tomahawk

Kompakt boyutlu modüler oyun bilgisayarı: Razer Tomahawk

Razer, ürün gamına uzun zamandır beklenen kompakt boyutlu modüler oyun bilgisayar modelini ekledi. Karşınızda Razer Tomahawk;

İlk tanıtımı 2020’nin başında yapılan Razer Tomahawk, artık gerçek bir ürün olarak karşımızda. Tomahawk bilmeyenler için firmanın modüler olarak parçaları değiştirilebilen ve çok yer kaplamayan bir oyun bilgisayarı. GPU olmadan 2.400 dolar, GPU ile 3.200 dolarlık fiyat açıklanan ürün, Intel’in “Next Unit of Computing” (NUC) temelinde tasarlanmış ve bu sayede kompakt yapıda karşımıza çıkıyor. Teknik olarak baktığımız zaman modelin kalbindeki fan soğutmalı NUC modülünde 45W Intel Core i9-9980HK Coffee Lake işlemci, 16 GB DDR4 RAM, 512 GB NVMe SSD ve 2 TB HDD bir arada yer alıyor. 3.200 dolarlık sürümde tam boyutlu Nvidia RTX 3080 Founders Edition barındıran ve iki adet PCIe slotu olduğundan kişilerin tercih ettikleri başka ekran kartlarını takmasına da imkan tanıyan Tomahawk, üst kısmında iki adet fan taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üstteki fanlar sayesinde kompakt olmasına rağmen soğutma konusunda sorunu olmayan Razer Tomahawk, olmazsa olmaz Chroma temelli RGB LED aydınlatmaya da sahip. Tamamen metalden üretilen ve kolay erişim için sürgülü tasarlanan ürün, 750W güç kaynağı ile geliyor. 4 adet USB-A 3.2 ve 2 adet Thunderbolt 3 portları bulunan Tomahawk, Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.0 desteklerini de eksik etmiyor. Oldukça pahalı olan modelin pazarda ne kadar dikkat çekeceği ise büyük merak konusu olmuş durumda.

Razer Tomahawk öncesinde Tomahawk A1 ve Tomahawk M1 gelmişti

Firma daha önce Tomahawk A1 ve Tomahawk M1 isimlerini verdiği bilgisayar kasalarını tanıtmıştı. Hatırlamak adına yeni bir PC toplayacaklar için oldukça sade ancak kullanışlı kasalardan A1 modeli ATX, M1 modeli ise Mini-ITX formunda hazırlanmış. Tabana yerleştirilen Chroma RGB aydınlatma sistemiyle donatılan ürünler, yan taraflarında menteşeli cam panel taşıyorlar.

Bu sayede hem kasanın içerisine erişmek kolaylaşıyor hem de kasanın içindeki donanım sürekli olarak görünüyor. Ağırlıkları 13.5 kg ve 6.8 kg seviyesinde olan kasalardan Tomahawk M1 için 180 dolar, ATX formundaki Tomahawk A1 içinse 199 dolarlık bir satış fiyatı açıklanıyor

İlginizi Çekebilir

Akıllı telefon sağlamlık testleri tam da böyle yapılıyor