reklamı kapat

POPÜLER

Köpek balıkları eşliğinde nefes kesen fotoğraf çekimi [Video]

19 Ocak 2016

Yukarıdaki fotoğrafa bakıp bunun bir Photoshop çalışması olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak galeride ilerler veya haberin devamındaki videoya göz atarsanız bunun tehlikelerle dolu ve tamamen gerçek bir sualtı çalışması olduğunu anlayacaksınız.

Von Wong isimli cesur fotoğrafçının ve elbette cesur ekibinin gerçekleştirdiği fotoğraf çalışması, Pasifik Okyanusu’nun en tehlikeli bölgesinde, köpek balıklarıyla meşhur bir Fiji adasında geçiyor. Üstelik ekip özellikle günün köpek balıklarının en yoğun saatini, yani öğlen 11 ve 1 arasını bekliyor ve çekimi bu aralıkta gerçekleştiriyor. Serbest dalış şampiyonu Amber Bourke’un da sakin tavırları neticesinde korkulan olmuyor ve çekim herhangi bir kaza yaşanmadan atlatılıyor.

Köpek balıklarıyla meşhur Fiji adası, aynı zamanda ışık ışınlarını en iyi alan yerlerden biri olduğu için ortaya sanat eseri kıvamında görüntüler çıkıyor. Von Wong’un bu çalışması sadece “ilginçlik” yaratmak için değil elbette. Köpek balığı katliamlarına dikkat çekmek için bu ise girişen fotoğrafçı, aynı zamanda Change.org’da bir imza kampanyası başlatmış durumda.

VİDEO

YORUMLAR