reklamı kapat

POPÜLER

Yalan haberlerin ardından Nat Geo yılın en iyi köpek balığı fotoğraflarını paylaştı

Geçtiğimiz günlerde bir köpek balığı fotoğrafının Nat Geo tarafından yılın karesi seçildiği iddia edilmiş ancak bu haber sahte çıkmıştı. Bu gelişmenin ardından National Geographic senenin en iyi gerçek köpek balığı fotoğraflarını paylaştı.

Başlangıçta yılın fotoğrafı haberleri Twitter üzerinden yayılmış ve bu kareyi National Geographic‘de çalışan Bob Burton‘ın çektiği iddia edilmişti. Daha sonra bahsi geçen görselin aslında Rus illüstratör Alexyz3d‘nin çalışması olduğu anlaşılmıştı. Üstelik National Geographic’te Bob Burton isminde biri de çalışmıyordu.

Sahte haberlerin Amerikan gündemine damga vurduğu bu dönemde Nat Geo gerçek köpek balığı fotoğrafları yayınlamaya karar verdiBrian Skerry tarafından çekilen toplamda 14 şahane kare internette paylaşıldı. Fotoğrafların yer aldığı yazıda vahşi hayvanların fotoğrafını çekmenin zorluklarına ve sahte haberlerin yarattığı etkilere değinildi.

National Geographic çalışanlarından Brian Skerry tarafından çekilen, köpek balıklarının doğal ortamlarında göründüğü şahane fotoğrafları haberimizin başındaki galeride görebilirsiniz.