reklamı kapat

POPÜLER

Küçük İtalyan büyüdü: 2016 model Fiat 500X

İtalyan otomobil üreticisi Fiat, 2015 yılının ortalarına doğru yollara çıkacak olan 500X modelini Fransa’da düzenlenen 2014 Paris Auto Show’da görücüye çıkardı. Yeni modelde kompakt hatlara sahip Fiat 500 geleneğinin küçük bir SUV’a dönüşümü söz konusu. Üstelik iddialı motor ve donanım özellikleri ile birlikte.

Fiat 500X büyük hatlara sahip tasarım anlayışı ile dikkat çekiyor. Geniş ve uzun olan otomobil, çift katlı farları ve genel olarak ön yüzü ile standart 500 coupe’lerle aynı DNA’yı paylaştığını gösteriyor. Buna karşın yan ve arka yüzünde iddialı bir mini SUV tasarım bütünlüğü söz konusu. 140 beygir gücündeki 1.4 litrelik Turbo MultiAir II motoruna ek olarak 1.6 ve 2.0 litrelik iki Multijet II seçeneği, 1.6 litrelik e-Torq motor ve 1.3 ile 2.0 litrelik iki dizel motor seçeneği ile bir de 2.4 litrelik Tigershark alternatifi sunacak. Bu motor 184 beygirlik çarpıcı bir güç seçeneği durumunda. Sunulacak bu alternatiflere yenilerinin eklenip eklenmeyeceği henüz bilinmiyor.

Ekran_Resmi_2014-10-08_12_13_08
Aracın içi de yüksek donanım yapı taşları barındırıyor. Orta konsolda sunulan sürüş modları ile normal, spor ve iklim koşullarına göre optimize edilen sürüş şekilleri sunuluyor. Örneğin All Weather adını alan iklime göre sürüş modunda tork arka aksa daha kolay şekilde geçiyor ve çekiş daha güçlü şekilde hissediliyor. Özellikle kış mevsimleri için ideal. Güvenlik teknolojileri her pazar için ayrı ayrı sunulacak; ancak kör nokta izleme, şeritten ayrılmalarda uyarı, park için geri görüş kamerası, özel bir fren kontrolü gibi özellikler standart olarak gelebilir.

Ekran_Resmi_2014-10-08_12_13_18
Araç içinde navigasyon, 5 inçlik multimedya ekranı, handsfree, Apple cihazları için arabirim, USB, SD kart girişi ve Bluetooth gibi özellikler dikkat çekiyor. Bunlara ek olarak daha güçlü bir ses performansı arayanlara Beats by Dre’nin Hi-Fi ses sistemi opsiyonel olarak edinilebiliyor.

İLGİLİ HABERLER