reklamı kapat

POPÜLER

Kullanımı kişiselleştirilebilir İsviçre saati [Video]

Saat tutkunları için akıllı saatler oldukça ilgi çekici. Ancak her biri farklı ama bir o kadar da aynı olan ve saatin ötesine taşınan akıllı saatler yerine “saat gibi saat” almak isteyenler için klokers, İsviçre saatlerine yeni bir soluk getiriyor.

Kickstarter‘da başarıya ulaşmış pek çok teknoloji odaklı proje mevcut. Ancak geliştiricilerde konu aksesuarsa proje başarısı üretilen ürünün ne kadar akıllı olduğuna bağlıymış gibi bir algı da oluşmuyor değil. klokers ise bu algıyı yerle bir edecek en güzel örneği oluşturuyor. Farklı tasarımı ve kişiselleştirilebilir kullanımı ile KLOK-01 ve KLOK-02 kısa bir sürede kullanıcıların gözdesi olmayı başarıyor.

İlk olarak KLOK-01 modeliyle ortaya çıkan tasarımcılar, tamamen yuvarlak gövdeli ve yakıt seviye göstergesini anımsatan arayüzüyle geliştirdikleri saati Kickstarter’da kullanıcıların onayına sundu. Üç farklı katmandan oluşan saatte, dairenin en dışı saati, orta kısmı dakikayı, iç kısmı ise saniyeyi temsil ediyor. Özel olarak hazırlanan kayışlarında yer alan metal dil saatin kayışa saniyeler içinde takılıp çıkarılmasını sağlıyor. Sayısız aksesuar sayesinde saati kolye, broş, bileklik, cep saati ve daha pek çok farklı yöntemle kullanmak mümkün oluyor. Ayrıca kullanıcılar kendi özel kayışlarını da tasarlayarak saatlerini kişiselleştirilebiliyor.
klokers
Kickstarter’da beklenenin üzerinde bağış toplamasının ardından KLOK-2 modelini de görücüye çıkaran klokers, hava basınç göstergesinden esinlenerek hazırladığı tasarımında daha premium bir görünüm sunuyor. Aynı zamanda KLOK-02, KLOK-01’in aksine bulunduğunuz ülkeye göre saati de gösterebiliyor.

Saatler var olan teknolojinin ötesinde bir şey sunmuyor ancak gerek tasarımları gerekse kullanım şekillerinin genişliğiyle, akıllı saatlerden sıkılanlara hoş bir alternatif yaratıyor. 55 bin euroluk hedefini 552 bin euro toplayarak misli misli aşan klokers’ın KLOK-01 modeli 329 euroya satılırken, KLOK-02 modeli 449 euro fiyat etiketine sahip.

VİDEO