reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Huracan GT3

Lamborghini’den yeni pist otomobili Huracan GT3

Lamborghini, Huracan modelinin yarış için hazırladığı yeni modeli Huracan GT3’ü tanıttı. Her koşulda ve her türlü asfalt üzerinde maksimum yol tutuş ve çekiş gücü sağlaması için aerodinamik özelliklerin iyileştirildiği Lamborghini’nin yeni pist otomobili, Alu-Carbon şasi ve tamamen entegre FIA uyumlu takla kafesiyle donatılmış. Alt şasi hem önde hem arkada modifiye edilerek yüksek performanslı bir su radyatörü eklediği otomobilde şanzıman ise daha iyi konumlandırılmış. Boş ağırlığı 1.239 kilogram olan otomobilin ön/arka ağırlık dağılımı ise 42/58.

Performansı artırılmış bir motor ve şanzıman yağ soğutucusunun eklendiği Huracan GT3, karbon çerçeveli 8862 spesifikasyonlarına uygun bir koltuk; OMP yangın söndürücü sistemi; gerektiğinde sağlık görevlilerinin otomobilin tavanından hızla yardımda bulunabilmeleri için inovatif bir tavan kapağı yer alıyor. LED ön ve arka ışıklara sahip olan yeni arkadan itişli Huracan GT3’te yol otomobilinin üzerinde kullanılan 5,2 hacimli V10 motor bulunuyor.

Sıralı altı vitesli şanzımanla ve üç diskli yarış debriyajıyla birlikte gelen Lamborghini Huracan GT3, 2015’ten başlayarak Avrupa’da, ünlü Spa-Francorchamps 24-saat yarışının da aralarında bulunduğu beş pistte Blancpain Endurance Serisi’ne katılacak. Lamborghini Huracan GT3’ün yurtdışındaki satış fiyatı ise 369 bin euro.

Lamborghini Huracan GT3

Lamborghini Huracan GT3

İLGİLİ HABERLER