reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Vibe P1, 5.000 mAh kapasiteli pille gelebilir

Geçtiğimiz günlerde Çin’in Telekomünikasyon Ekipmanları Belgelendirme Merkezi TENAA’da ortaya çıkan Lenovo Vibe P1, 4.000 mAh kapasiteli piliyle dikkat çekmişti. Ancak yeni iddialara göre Vibe P1’in pili bundan çok daha büyük olabilir.

TechGadgetsz adlı internet sitesinin iddiasına göre Lenovo Vibe P1 metal kasasının içinde 5.000 mAh veya daha yüksek kapasiteli bir pil taşıyacak. Böylece Vibe P1 Lenovo’nun en gelişmiş pilli akıllı telefonu olmaktan ziyade piyasadaki en yüksek akıllı telefonlardan biri olacak. Çinli üreticinin halihazırda yine orta seviyede 4.000 mAh kapasiteli fiyat-performans ürünü Lenovo P70 bulunuyor.

TENAA genellikle teknik özellikler konusunda yanılmasa da geçmişte bir iki yanlışla karşılaşmıştık. Örneğin henüz piyasaya çıkan One Plus 2, TENAA’da QHD çözünürlüklü ekranla listelenmiş ancak telefon Full HD ekranla gelmişti. Dolayısıyla P70 ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan Vibe P1’in daha gelişmiş bir pille gelmesi olası.

Telefonun diğer teknik özellikleri arasında ise 720p çözünürlüklü 5 inç LCD ekran, 8 çekirdekli Snapdragon 410 işlemci, 2 GB RAM, 8 MP arka kamera ve 5 MP ön kamera yer alıyor. 15 Ağustos’ta tanıtılacağı söylenen Lenovo Vibe P1’i merakla bekliyoruz.