reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo’dan dev ekranlı Phab ve 5.000 mAh kapasiteli Vibe serisi

Şu sıralar devam eden IFA 2015 etkinliğinin en meşgul isimlerinden biri şüphesiz Lenovo. Motorola markası altında çıkan akıllı saat ve telefonların yanı sıra şirket kendi imzasıyla çıkardığı yeni tablet, dizüstü ve PC modelleriyle de karşımıza çıktı. Geriye bir tek akıllı telefon tanıtımları kaldı. Lenovo bu kanadı da birbirinden iddialı iki akıllı telefonla doldurdu.

Lenovo dev ekranlı yeni modelini birkaç gün önce sessiz sedasız tanıtmış ve biz de sitemizde yer vermiştik. 6,8 inçlik Phab Plus yetmezmiş gibi Lenovo fuarda bu modelin bir de 7 inçlik versiyonunu tanıttı. Lenovo Phab, Phab serisinin amiral gemisi konumundaki Phab Plus’tan hem fiyat hem özellik bakımından daha mütevazı. 7 inçlik phablet modeli 720p çözünürlüklü ekran, dört çekirdekli Snapdragon işlemci, 1 GB RAM, micro SD destekli 16 GB hafıza ve 4.250 mAh kapasiteli pile sahip. Yıl sonuna doğru satışa sunulacak olan Phab modellerinden uygun fiyatlı olan 180 dolar, Phab Plus ise 300 dolar fiyat etiketine sahip.

Lenovo P1

Lenovo P1

Gelelim Lenovo’nun pil ömrüyle dikkat çeken Vibe P serisine. Tıpkı Phab gibi P serisi de iki farklı versiyona sahip. Daha gelişmiş versiyon olan Vibe P1 tam 5.000 mAh kapasiteli bir pile sahip. Lenovo, telefonun pilinin tam dolu haldeyken 81 saate varan kullanım ömrü sunduğunu belirtiyor. Telefonda aynı zamanda Rocket Charge isimli hızlı şarj özelliği mevcut. 5,5 inç boyunda 1080p ekranla gelen telefonun diğer özellikleri arasında Snapdragon 615 işlemci, 2 GB RAM, 13 MP arka kamera, 5 MP ön kamera ve 32 GB hafıza yer alıyor. Lenovo Vibe P1’in satış fiyatı 280 dolar.

Uygun fiyatlı Vibe P1m ise ailenin güçlü ağabeyi P1’den 1.000 mAh daha düşük pile sahip olsa da yine de piyasadaki en güçlü pile sahip telefonlardan biri. 4.000 mAh pil kapasiteli telefonda 5 inç boyunda 720p ekran, dört çekirdekli işlemci, 2 GB RAM, 8 MP arka kamera ve 5 MP ön kamera yer alıyor. Lenovo Vibe P1m’nin satış fiyatı 159 dolar.