reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Vibe X3 parmak izi sensörüyle geliyor

IFA 2015’te yeni nesil Phab ve P serisi akıllı telefonlarını tanıtan Lenovo, daha popüler Vibe X ve Z serisi modellerinin yeni versiyonlarını bir başka bahara bırakmıştı. TENAA tarafından onaylanan belgelere bakılırsa, en azından Vibe X3’ün eli kulağında diyebiliriz.

Yayınlanan fotoğraflara bakılırsa Vibe X3’ün tasarım anlamında bir önceki modellerden epey uzaklaştığını görüyoruz. Katmanlı ve renkli Vibe X2‘den sonra yeni Vibe X tasarımı sıradan bir Android telefon görünümde. Arka kamera tasarımının LG ve Motorola telefonlara benzemesi ve son zamanların popüler teknolojisi parmak izi sensörünün bu kısma yerleştirilmesi göze çarpan detaylardan.

Teknik özelliklerine gelecek olursak Vibe X3’te 1080p çözünürlüklü 5,5 inç ekran, Snapdragon 808 işlemci, 3 GB RAM, 32 GB artırılabilir hafıza, 21 MP çift LED flaşlı arka kamera ve 8 MP ön kamera yer alıyor. Android 5.1.1 sürümüyle gelecek olan telefonun ölçüleri 154×76.4×9.4 mm, ağırlığı ise 175 gram. Lenovo Vibe X3’ün çıkış tarihi ve fiyat bilgileri henüz belli değil.