reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Vibe X2 incelemesi

Akıllı telefon pazarında adını sıkça duymaya başladığımız Lenovo, Motorola’yı da bünyesine kattıktan sonra ciddi atılımlar yapmaya başladı. Bunu en son Vibe X2’yle gerçekleştiren Çinli şirket, farklı tasarım anlayışı ve güçlü performans özellikleriyle fark yaratmaya çalışıyor.

Akıllı telefon pazarı neredeyse tamamen Çinli üreticilerin işgali altında. Apple ve Samsung gibi popüler markalar bir yana; benzer kalitede ve özellikte daha ucuz cihazlar sunan, fiyat-performans denklemini yerle bir eden Çinli üreticiler her yıl daha da güçleniyor. Henüz Amerika ve Avrupa pazarına açılmamış olan Xiaomi’nin yanı sıra; Huawei, Meizu ve Lenovo “bu yarışta ben de varım” demekten de öte artık yarışın gidişatını direkt olarak etkileyen isimler haline gelmeye başladı.

Biz inceleme konumuzun kahramanı Lenovo’ya gelelim. Şirket, geçtiğimiz yıl Google’ın elinden Motorola’yı satın aldıktan sonra akıllı telefon pazarında ciddi işler yapacağının sinyallerini vermişti. Ancak piyasadaki en büyük telefon üreticilerinden biri olan Lenovo, henüz popülerlik anlamında istediği seviyede değil. Bu sorunu şimdilik reklam kampanyasıyla aşmaya çalışan şirket, bir yandan da kaliteli telefonlar üretmeye devam ediyor. Orta-üst segment olarak nitelendirebileceğimiz Lenovo Vibe X2 modeli de bunun en son örneği.

Lenovo’nun Vibe X2’de kullandığı kozlar arasında 1920×1080 piksel çözünürlüklü 5 inç ekran, 8 çekirdekli MediTek işlemci, 2 GB RAM, 32 GB dahili hafıza, 13 megapiksel ana kamera ve 2.300 mAh kapasiteli pil yer alıyor. Bu özellikler ve daha fazlası için 1.399 TL fiyat belirleyen Lenovo bunu hak ediyor mu, gelin ayrıntılı bir şekilde bakalım.