reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo, 64 bit Intel Atom işlemcili ilk akıllı telefonu tanıttı

Akıllı telefon sektöründe kendine sağlam bir yer edinmek isteyen Lenovo, CES 2015‘i boş geçmedi ve P90 ile Vibe X2 Pro olmak üzere iki yeni modelini görücüye çıkardı.

Intel’in 64 bit’lik Atom işlemcisinden güç alan ilk akıllı telefon olma özelliğine sahip P90‘ın bu işlemcisi, 1,8 GHz hızında 4 çekirdeğe sahip. 4.000 mAh pil ile birlikte gelen cihaz, Lenovo’nun iddiasına göre tek şarj ile 2 gün boyunca kullanılabiliyor. Cihazın bahar aylarında 499 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacağı dile getiriliyor.

vibe x2 pro
Tanıtılan bir diğer telefon olan Vibe X2 Pro ise bir önceki model olan Vibe X2’nin yenilenmiş bir sürümü olarak karşımıza çıkıyor. Selefine göre daha ince ve daha büyük ekranlı olan cihaz, performans alanında da X2’yi geride bırakmayı başarıyor. 5.3 inç ekranı bulunan telefonda 8 çekirdekli 1.5 GHz hızında 64 bit işlemci yer alıyor. Optik görüntü sabitleme teknolojisi bulunan 13 MP çözünürlüğündeki arka kameranın yanı sıra telefonun ön kamerası da 13 MP çözünürlüğünde fotoğraf çekimi yapabiliyor. Vibe X2 Pro’nun fiyatının 399 dolar olacağı belirtiliyor. Piyasaya sürüleceği tarih ile alakalı olarak ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

YORUMLAR