reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo’dan yıllar sonra gelen Motorola itirafı

2014 yılında Google bünyesinde olan Motorola’yı satın alan Lenovo, aradan geçen uzun zamanın ardından bir itirafta bulundu. Lenovo CEO’sunun belirttiğine göre Motorola için yapılan planlar beklendiği gibi gitmiyor.

Lenovo CEO’su  Yang Yuanqing‘in Wall Street Journal’a yaptığı açıklamaya göre Motorola’yı akıllı telefon piyasasında iyi bir noktaya konumlandırmak düşündüklerinden çok daha zor oluyor. Şirketlerin iş modeli ve kültürel farklılıklarını küçümsediklerini itiraf eden Yuanqing, daha önce denemiş oldukları modelin burda işe yaramadığını söylüyor.

2005 yılında IBM’in ThinkPad’ini satın alarak Lenovo ThinkPad adıyla satan şirket başarıya ulaşmıştı. Çin pazarında Motorola’nın başarılı olacağını düşünen Lenovo bu konuda yanılgıya düştü çünkü zaten Çin’de uygun fiyatlı birçok akıllı telefon mevcuttu ve piyasa doygunluğa erişmişti. Amiral gemisi modelin fiyatı da iPhone ve Samsung cihazlara yakın olduğu için gerilerde kalmaya mahkum oldu. Lenovo bundan sonra nasıl bir yol izleyecek ve Motorola markasını dibe vurmaktan kurtarabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR