reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo, Motorola’nın isminin ne olacağına bir türlü karar veremiyor

Lenovo’nun Motorola’yı satın almasının üzerinden uzun süre geçti. Bu süre içerisinde birçok Motorola imzalı akıllı telefon piyasaya sürüldü ancak Lenovo tek bir konuyu halen netliğe kavuşturamadı, o da Motorola isminin tam olarak nasıl kullanılacağı. Birkaç kez isim değişikliğine uğrayan Motorola’nın ismi bir kez daha değiştirildi.

Motorola, Lenovo tarafından 2014 yılında satın alındığından beri isim konusunda karar verilemeyen bir şirket oldu. İlk başta Motorola isminden tamamen vazgeçilmesi ve Lenovo markasının kullanılması gündeme geldi. Sonrasında ise “Moto by Lenovo” ismi gündeme geldi. Bu isim uzun ve akılda kalması zor bir isim olduğundan ötürü sonrasında Moto ismi tercih edildi. Bu isim tercihi de fazla uzun sürmedi ve yeni bir kararla şirketin ismi bir kez daha değiştirildi. Buna göre şirket bir kez daha Motorola olarak isimlendirilecek.

Sürekli olarak isimde değişikliğe gidilmesi hem şirketin marka algısına zarar veriyor hem de kullanıcıların kafasını karıştırıyor. Şirketin telefonlarından birini satın almak isteyenlerin cihazları Motorola mı, Moto mu yoksa bambaşka bir isimle mi arayacağı iyice içinden çıkılmaz bir soru halini almış durumda. Umarız Lenovo son olarak Motorola isminde karar kılmıştır ve bundan sonrasında herhangi bir değişiklik yapmaz.