reklamı kapat

POPÜLER

Motorola’nın tasarladığı ilk Lenovo telefon göründü

Bildiğiniz gibi Lenovo geçtiğimiz yıl Motorola’yı Google’ın elinden yaklaşık 3 milyar dolara satın almıştı. Motorola, Lenovo çatısı altına girse de kendi cihazlarını kendi tasarımlarıyla üretmeye devam ediyor. Ancak yalnızca kağıt üzerinde görünen birliktelik artık pratiğe de dökülmek üzere. Lemon X isimli telefon bunun ilk örneği olabilir.

upleaks’in yayınladığı ve Lenovo’nun yeni telefonu Lemon X’e ait olduğunu belirttiği render çizim, “Lenovo’nun telefonlarını Motorola tasarlayacak” haberlerini doğrular nitelikte. Zira telefonun tasarımında Motorola’dan epey derin izler var. İlk olarak kamera düzeneğiyle karşımıza çıkan izler, köşelerde de kendini belli ediyor. Motorola telefonlarda gördüğümüz anten bantları Lemon X’te de kendini gösteriyor. Arkadaki Lenovo yazısını görmeyen biri telefonun rahatlıkla Motorola’ya ait olduğunu söyleyecektir. Dolayısıyla Lemon X gerçek bir telefonsa bunu Motorola’nın tasarladığı su götürmez bir gerçek.

Şimdilik elimizde bu render çizimden başka bir detay yok. Lenovo-Motorola ortaklığının nasıl bir şekil alacağını önümüzdeki günlerde daha net göreceğiz.