reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Vibe Z2 Pro incelemesi

Akıllı telefon pazarına iyice ısınan Lenovo, kısa sürede dünyanın en büyük telefon üreticilerinden biri haline geldi. Vibe akıllı telefon serisini son olarak Vibe Z2 Pro modeliyle taçlandıran şirket, aşina olduğumuz markalara güçlü bir alternatif sunmuş durumda.

Teknoloji dünyası bu ay geride bıraktığımız Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan HTC ve Samsung’un yeni amiral gemisi modellerine kilitlenmiş olsa da başka gelişmeler de yaşanmıyor değil. HTC One M9 ve Samsung Galaxy S6 bir yana, en az onlar kadar dikkat çekici, hem de daha uygun fiyata bir amiral gemisi de Lenovo’dan geldi. Akıllı telefon pazarına iyiden iyiye ısınan Çinli şirket, Türkiye özelinde de ciddi atılımlar yapmaya başladı.

Türkiye pazarında PC’leriyle damga vuran Lenovo, bu kez kullanıcıların aklını akıllı telefonlarıyla çelmeye çalışıyor. Nitekim Vibe Z2 Pro’nun bunu başarmaması için önünde hiçbir engel yok. Yine farklı bir tasarım anlayışıyla karşımıza çıkan Lenovo, telefona güçlü özellikler eklemeyi de unutmamış. Vibe Z2 Pro’nun 6 inçlik metal kasasının altında dört çekirdekli 2,5 GHz Snapdragon 801 işlemci, 3 GB RAM, 32 GB dahili hafıza, 16 megapiksel ana kamera ve 4.000 mAh kapasiteli pil gibi özellikler yatıyor. Bu özellikler ve fazlası için 1.899 TL fiyat biçen Lenovo, değerlendirmeye değer bir telefona imza atmış durumda.