reklamı kapat

POPÜLER

Sony’den Xperia Z5 Compact Premium sürprizi

Sony Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact’ta yeni bir Xperia aldıracak kadar değişiklik göremediyseniz ve Xperia Z5 Premium da size çok büyük geliyorsa bir alternatif daha olabilir. Sony Xperia Z5 Compact Premium dedikoduları kendini gösterdi bile…

Sony Xperia’ların her yeni modele beraber özellikleri biraz kısılmış, kompakt bir modelinin de çıkmasına alıştık. Ancak Sony IFA tanıtımında Sony Xperia Z5 Premium için herhangi bir kompakt model duyurmadı. Tabii bu Sony’nin premium telefonunun mini bir versiyonunu çıkarmayacağı anlamına gelmiyor.

İnternete sızan sürpriz görsele göre Sony, NTT docomo ile Xperia Z5 Premium’un kompakt versiyonunu çıkarmaya hazırlanıyor. Telefonun tasarımı ise belirli bir tema ile geliyor. Japonya’nın ikonik karakteri Hatsune Miku‘nun yer aldığı Xperia Z5 Compact Premium, Hatsune Miku’lu ilk cihaz değil. Sony’nin docomo ile anlaşmalı hazırladığı Japonya’ya özel Xperia’larda da Hatsune Miku yer almıştı. Bu da cihazın sadece Japonya’ya özel çıkacak bir cihaz olma ihtimalini artırıyor.

4,6 inç boyutunda ekranla geldiği belirtilen Xperia Z5 Compact Premium, HD yerine Full HD çözünürlük sunuyor. Ayrıca Xperia Z5 Compact’ta yer alan 2 GB RAM yerine 4 GB RAM tercih edilmiş. 2.900 mAh gücünde bir pille gelen premium cihaz, 23 megapiksel arka, 5 megapiksel de ön kameraya sahip. Yayınlanan görselin altında “Miku edition” yazdığının da altını çizelim. Yani Sony eğer gerçekten böyle bir cihaz yapma fikrinde ise Miku’nun olmadığı düz tasarımlı versiyonlarını da globalde çıkarabilir. Ancak şimdilik cihazın bir dedikodudan ibaret olduğunun altını çizmekte fayda var.